Новини » Суспільство 8 лютого, 2019, 11:26
Експерт оцінив шанси України перемогти олігархічну систему
ZIK
ZIK

Ми вже на початку зміни нинішньої системи, тож олігархат можна змінити. Але щоб завтра перебороти олігархів, вже сьогодні мають з’явитись неолігархічні сили.

Таку думку в ефірі авторської програми Остапа Дроздова «Прямим текстом» на телеканалі ZIK розповів політичний експерт Олександр Солонтай.

Він висловив переконання, що так швидко олігархічну систему не змінити – це все на довго. Втім, пояснює: для зміни цієї системи необхідна сила людей, що протистоятиме олігархату.

«Це дійсно може бути єдиним засобом в плані боротьби з олігархами. Тобто коли люди не наймані, не кріпаки, не піддані олігархів, а коли вони на рівних збираються разом, об’єднуються, між ними  немає кумира чи вождя. Має бути у демократичний спосіб обраний лідер. Тоді вони зможуть протистояти олігархату», – переконаний експерт.

Він також розповів, що лише протягом минулого місяця йому довелось тричі практикувати таку схему в очолюваній ним партії «Сила людей».

«Перший раз ми скликали людей з усієї країни, які приїхали власним коштом, власним коштом проплатили оренду залу, каву, чай. Так, це коштує копійку, кожному це обійшлось по кількасот гривень, але ми таким чином провели збори та підвели підсумок «праймеріз», – зазначив Олександр Солонтай.

Другий раз таке зібрання відбулося, коли збирали гроші на заставу у ЦВК для потенційних кандидатів у президенти. Так, одному з кандидатів скинулись 1 537 людей та зібрали гроші, необхідні для застави.

«Натомість за основними кандидатами стоять олігархи або ж вони самі олігархи. Їм грошей на заставу шукати не потрібно. Вони просто беруть і платять гроші, які їм дав олігарх або які самі зі своєї кишені витягнули», – каже політичний експерт.

На його думку, ті, хто починає роботу своїх політичних сил з самого низу, не смішні, а невідомі. Мовляв, у більшості випадків люди мало знають, що це вже можна робити.

«Люди мало знають, що така практика в Україні вже повинна мати місце. Але багато людей спробували на місцевих виборах і пішли проблиски на національний рівень. Я думаю, що ми просто на початку зміни цієї системи. Тому я впевнений, що олігархат можна змінити», – переконаний Солонтай.

Він наголосив: олігархічна система – це не непереборна інфекція, від якої неможливо вилікуватися.

«Все можливо. Але якщо йде питання про цьогорічні вибори, то на них добре, якщо б на національному рівні появились вже не олігархи. Це перший крок. Але щоб завтра перебороти олігархів, вже сьогодні мають з’явитись неолігархічні сили», – підсумував політ експерт.

Нагадаємо, політичний експерт Микола Давидюк висловив переконання, що вибори 2019 року будуть найнебезпечнішими за 27 років незалежності.   

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 09:46 :14