Новини » Львів 8 лютого, 2019, 17:43
Демонтовані барельєфи з Монумента слави у Львові експонуватимуть в музеї «Територія терору»
Початок робіт з демонтажу аварійної стели Монументу Слави. Фото: Микола Тис/ZIK
Початок робіт з демонтажу аварійної стели Монументу Слави. Фото: Микола Тис/ZIK

Останні демонтовані барельєфи зі стели Монумента бойової слави радянських збройних сил на вул. Стрийській у Львові експонуватимуть в меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору».

Про це сьогодні, 8 лютого, повідомила під час брифінгу директорка меморіального музею «Територія терору» Ольга Гончар, інформує кореспондент IA ZIK.

Також Ольга Гончар розказала, що останні з барельєфів зі стели Монумента слави передали ще вчора вечором.

«Наразі усі барельєфи, які передало нам місто, зберігаються у музеї. У найближчих планах – дослідити їх більш детально, тобто визначити, з яких цінних металів виготовлені, хто конкретно та чому зображений на них, та навіть знайти авторів цього мистецтва, адже деякі з них ще живі. Коли ми спільно з мистецтвознавцями зробимо детальний аналіз цих пам’яток, тоді додамо ці барельєфи до експозиції музею, де кожен зможе їх розгледіти якнайкраще. А взагалі, я переконана, що наш музей працюватиме над створенням активної дискусії щодо цієї так званої «незручної спадщини», де обговорюватимемо її місце у культурі», – поділилася директорка.

Головний зберігач фондів музею «Територія терору» Тарас Різун додав, що ці барельфи є досить високі – мають більш ніж чотири метри заввишки і по одному метру вшир.

«Ці експонати виготовлені з бронзи, тому ми вже зараз роздумуємо щодо належного місця для їхнього утримування, де на них не вплинуть несприятливі погодні умови», – зазначив зберігач музею.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 10:55 :33