Новини » Світ 8 лютого, 2019, 11:05
Чи насправді американці переймаються зміною клімату?
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Згідно з опитуванням громадської думки, проведеним у січні, «рекордна кількість американців переймаються глобальним потеплінням».

Протягом декількох років газети, посилаючись на опитування Pew та Gallup, запевняли, що більшість американців переконані, що зміна клімату є реальною проблемою, яка потребує нагального вирішення. Згідно з цими опитуваннями, американці підтримують політичні заходи, спрямовані на боротьбу зі зміною клімату, такі як запровадження податку на викиди вуглецю. Про це йдеться у статті International Business Times.

Проте, коли діло доходить до виборів, виборці не вважають проблеми клімату пріоритетом, який впливає на їхній голос. У 2016 році екзит-поли показали, що на вибір республіканських та демократичних виборців аж ніяк не вплинуло питання зміни клімату.

Навіть під час середньострокових виборів 2018 року, екзит-поли продемонстрували, що для електорату питання клімату не фігурувало серед першочергових. 41% виборців визнали політику охорони здоров’я найважливішою проблемою, що вплинула на їхнє голосування, потім імміграцію, економіку та контроль над зброєю.

Виданні International Business Times проаналізувало це.

Частково, похибка лежить і самій структурі екзит-полів. По-перше, на визначення підтримки екологічних проблем може вплинути соціально прийнятне зміщення. Іншими словами, респонденти можуть підтримати політику щодо подолання зміни клімату, оскільки це буде звичайною соціальною реакцією.

Завищена підтримка такої політики також демонструє певні проблеми у структурі опитування. Деякі дослідження цікавляться у респондентів лише їхньою підтримкою політики з клімату, не розкриваючи її у більш широкому політичному контексті. В окремих опитуваннях респонденти можуть висловити стурбованість зміною клімату. Проте, коли дослідження включають інші пріоритети політики – такі як робочі місця, охорона здоров’я та національна безпека – респонденти зазначають кліматичну політику на набагато нижчих позиціях.

Деякі кліматичні дослідження також сприйнятливі до порядковості запитань, тобто відповіді на попередні питання впливають на відповіді на наступні питання.

Наприклад, Національне опитування щодо енергії та навколишнього середовища 2018 року, проведене Мічиганським університетом та Muhlenberg College, з’ясовувало у респондентів питання щодо їхньої підтримки різних варіантів податків на викиди вуглецю, причому питання стосувалися лише того, у який спосіб будуть використані податки громадян. 48% респондентів заявили, що вони підтримують загальний податок на викиди вуглецю, у якому немає інформації про те, як будуть витрачені їхні гроші. Ще більше вони підтримають податок, що не впливає на доходи держави, або податок, який фінансує проекти з відновлюваної енергії.

У всіх випадках відповіді так чи інакше базувалися на рівні підтримки загального податку; підтримка конкретного податку, ймовірно, була б вищою за 48%. Якби опитування не поцікавилося спочатку загальним податком, то підтримка різних варіантів податку на викиди вуглецю могла б бути нижчою.

Окрім того, на рівень підтримки впливає й розташування відповідей. Коли категорії відповідей починаються з позитивних значень, таких, наприклад, як «активно підтримую», рівень підтримки буде вищим, ніж у випадку, коли категорії відповідей починаються з негативних значень.

Врешті-решт, більшість досліджень цікавляться підтримкою кліматичної політики, не розкриваючи її вартісних наслідків або будь-яких недоліків. У виборчому ж середовищі опоненти цієї політики звертають увагу на ці моменти.

Наприклад, у випадку вашингтонської Ініціативи з запровадження податку на викиди вуглецю I-1631 (Carbon Emissions Fee Initiative I-1631), багато її опонентів зосередили свою увагу на тому, що цей податок збільшить витрати на електроенергію для домогосподарств. Також вони критикували її за відсутність прозорості або підзвітності. Попри те, що опитування Elway, проведене у жовтні 2018 року, засвідчило те, що 50% респондентів підтримують цю ініціативу, а 36% виступають проти неї, ситуація змінилася під час середньострокових виборах у листопаді, коли проти неї проголосували 57% виборців.

Дослідники, що вивчають екологічну політику та громадську думку, вважають, що опитування могли б краще передбачити підтримку тої чи іншої політики, якщо вони надаватимуть респондентам більш точну інформацію. Наприклад, опитування могли б надавати респондентам інформацію про можливі проблеми та витрати на ту чи іншу політику. Соціологи також можуть час від часу змінювати порядок розташування відповідей.

Якщо ж усе залишиться без змін, то опитування громадської думки, ймовірно, продовжуватимуть надавати хибну інформацію щодо суспільної підтримки кліматичної політики.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 10:35 :25