Новини » Економіка 8 лютого, 2019, 11:58
Безлад з платіжками: понад 3 мільйонам споживачів пояснили, як встановити лічильник газу
Газовий лічильник. Фото: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH
Газовий лічильник. Фото: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Нині в Україні є близько 3 мільйонів домогосподарств, де відсутні прилади обліку природного газу, і щоб забезпечити чіткий облік газу, спожитого побутовими споживачами, потрібно щонайменше 2,5 млрд грн.

Про це сьогодні під час години запитань до уряду у Верховній Раді України, засідання якої транслює телеканал ZIK, повідомив віце-прем’єр України Володимир Кістіон.

Віце-прем’єр зазначив, що уряд був вимушений минулого тижня ухвалити рішення про приведення у відповідність до реалій норми споживання природного газу побутовими споживачами.

«Це вимушене рішення було пов’язане з тим, що монополісти у попередній час через судові інструменти повернули норми споживання до 1996 року. І норма споживання, яка була легалізована, становила близько 10 кубічних метрів на одного споживача – щодо тих споживачів, у яких відсутні прилади обліку», – нагадав Володимир Кістіон.

Віце-прем’єр поінформував, що на сьогодні в Україні є близько 3 мільйонів домогосподарств, у яких відсутні прилади обліку.

«Для того, щоб забезпечити стовідсотковий облік побутовим споживачам, потрібно не менше 2,5 млрд грн. Ці кошти, на думку уряду, є і повинні бути забезпечені з господарської діяльності Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України». Цим рішенням уряд передбачив такі зобов’язання», – наголосив Володимир Кістіон.

Урядовець зазначив, що кожен громадянин, у якого відсутні прилади обліку, повинен звернутися до «Нафтогазу», і на підставі його звернення компанія зобов’язана встановити лічильник.

«Технічні і фінансові можливості для цього є», – наголосив Володимир Кістіон.

Міністр соціальної політики Андрій Рева зауважив, що громадянам внаслідок незаконного донарахування за газ нарахували штрафи і пеню.

«Подивімось на ту структуру заборгованості, яку мають сьогодні перед «Нафтогазом»: половина цієї заборгованості – це штрафи і пеня, які «Нафтогаз» нарахував нашим людям», – заявив міністр соцполітики.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що «Нафтогаз» має встановити лічильники кожному споживачу.

Як повідомляли, у Верховній Раді України створять робочу групу, яка має підготувати проект постанови щодо перевірки обгрунтування нарахування тарифів на газ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 01:55 :31