Новини » Політика 7 лютого, 2019, 14:31
Зміни до Конституції – це спроба продемонструвати прогрес, якого немає, – експерт
ZIK
ZIK

Внесені зміни до Конституції – це передвиборча маніпуляція. Нашим партнерам в НАТО і ЄС відомі українські прагнення щодо зовнішньої політики. Вони сприймають це позитивно, але ще не готові нас прийняти у міжнародні організації.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова фонду «Майдан закордонних прав» Богдан Яременко.

«На мою думку, сьогоднішнє рішення парламенту є передвиборчою маніпуляцією. Адже з точки зору національної безпеки, оборони, зовнішньої політики нічого не змінюється», – каже експерт.

Курс на вступ до НАТО і ЄС визначений в інших законах, говорить голова фонду «Майдан закордонних прав».

«Нашим партнерам в НАТО і ЄС відомі закони України щодо зовнішньої політики. Вони сприймають це позитивно, але ще не готові нас прийняти. Тому зміни до Конституції – це спроба продемонструвати прогрес, якого насправді немає», – зазначає експерт.

Програми про розширене співробітництво з НАТО, національна програма виконуються українською владою неповністю, каже голова фонду «Майдан закордонних прав».

«Залишаються невиконаними наші ж обітниці перед НАТО і ЄС. Наприклад, є пункт щодо національних менш. У 2018 році ми взяли на себе зобов’язання ввести зміни в закон про освіту, який викликав багато нарікань Угорщини. Та ми і пальцем не поворухнули, а тепер дивуємося критиці», – наголошує експерт.

Також голова фонду «Майдан закордонних прав» наголосив, що будь-яка влада може вносити зміни до Конституції, якщо наберуться голоси.

«У нас політична доцільність іноді диктує необхідність заміни однієї Конституції на іншу, скасування окремих норм, цілих розділів. Зміни до Конституції можуть вноситися постійно. Будь-яка ВРУ, яка набере 301 голос, має право змінити норм», – підкреслює експерт.

У Конституцію можна вносити зміни, тому вона не дає ніяких гарантій, пояснює голова фонду «Майдан закордонних прав».

«Конституція не є Біблією. У закон можна вносити зміни, тому він не дає ніяких гарантій. Мабуть, гарантією є воля народу, яка може змінитися. Хоча я вважаю, що членства в НАТО – вигідне і нам варто намагатися бути ближчим до альянсу», – запевняє експерт.

Нагадаємо, сьогодні ВРУ закріпила у Конституції курс до ЄС і НАТО.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 03:11 :01