Земля не для атовця? Питання до голови сільради на Львівщині
Влад Якушев
журналіст, письменник, екс-начальник прес-служби 14-ї окремої механізованої бригади ОК «Захід»

Учасник АТО має право на земельну ділянку, але на ділі отримати те, що тобі належить зовсім не просто. Люди, які не знають як відмовити АТОвцю у його праві, вирішили просто його ігнорувати.

Те, що належне тобі за законом, треба просити. Такий алгоритм вивели голова Годовицько-Басівської сільської ради (Львівська область, Пустомитівський район) та місцеві депутати. Що з того, що ти був у АТО та захищав людей, до яких прийшов у надії реалізувати своє законне право? Ти не при владі, звичайна людина і мусиш якось мотивувати тих, хто ставить підписи під паперами. Не хочеш? Тоді буде вигадано спосіб обійти твої законні права. Виявляється зробити це дуже просто.

Як приклад наведу історію учасника АТО Владислава Цимбала, який безуспішно намагається отримати належну йому землю на території підвідомчій Годовицько-Басівській сільській раді.

Дружина Владислава Цимбала народилась у цих краях, там проживають її батьки, тож Владислав вирішив подати до Годовицько-Басівської сільської ради документи, у яких просив виділити йому землю.

Всі документи були їм подані 24 січня 2018 року, а 2 лютого 2018 року на засіданні сесії селищної ради було прийнято рішення про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою (рішення 1210, 2011 від 02.02.2018р.)

«Селищний голова мені сказав, щоб я подав заяву про індивідуальне садівництво, «Там, де всім АТО-шникам».

Після цього розгляд заяв Владислава Цимбала почали переносити з однієї сесії на іншу. Так повторювалося чотири рази: 12.04.2018, 15.05.2018,22.05.2018, 12.06.2018.

Коли ж нарешті заяву винесли на сесію, більшість депутатів не голосували ні «за», ні «проти» – утримувались. Потім пояснювали, що перш ніж голосувати, їм треба з’ясувати ситуацію.

Цікаво, що саме депутати повинні з’ясувати? Що їм не зрозуміло? Вони не знають, як виглядає посвідчення учасника АТО? Чи їм не зрозумілі норми закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту?».

Я подзвонив до голови Годовицько-Басівської сільської ради Василя Хмиза, запитав, з яких причин не видають землю Владиславу Цимбалу.

«Він землі не получить. Він скандальна особа. Так, як він землю просить, так не робиться. Треба прийди до громади, до депутатів. Треба просити, щоб йому пішли назустріч. А він того не хоче і депутати йому ніколи не проголосують», – повідомив мені пан Василь Хмиз.

Я запитав, як саме мав просити Цимбал, і мені відповіли: «Так, як всі люди просять».

То, може, треба якось брати документи в зуби, вповзати у зал, де засідає сесія, кланятись? А може це натяк на те, що Цимбал не пропонує гроші? Хоча, не хочеться відразу думати найгірше.

Можливо, землі немає, і Владиславу Цимбалу просто немає, що дати? Я запитав про це в селищного голови і він відповів, що землі дійсно немає.

Тоді я зайшов на офіційний сайт села і передивився, кому ж давали землю в останні роки. Отримували землю родина селищного голови, члени родин депутатів, родина секретаря сільради, родини членів виконавчого комітету.

Владислав Цимбал навіть зробив виписку з сайту, де чітко видно для кого саме земля знайшлася. І не було жодних сумнівів, і не треба було ні в чому розбиратись.

Чому ж тоді ветерана вирішили ігнорувати? Причин не видати йому землю немає. Прогнати депутати його не можуть, от і роблять вигляд, що просто не помічають.

Владислав Цимбал пішов на прийом до голови Львівської ОДА і Олег Синютка дав своїм помічникам доручення розібратись у ситуації, отже, будемо надіятись, що цей візит допоможе сільським депутатам позбутись нерішучості і, врешті решт прийняти законне рішення.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 04:51 :43