Новини » Київ 7 лютого, 2019, 11:39
З вересня у школах Києва буде нове меню та контроль
Дегустація страв шкільного харчування. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Дегустація страв шкільного харчування. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Київські школярі матимуть смачне меню з нового навчального 2019-2020 року. У столиці змінюють організацію харчування в навчальних закладах у цілому.

Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, інформує прес-служба КМДА.

Головною метою змін є запропонувати дітям смачні, поживні страви із високоякісних продуктів. А також уніфікувати якість харчування в усіх школах Києва.

«Окрім того, планується запровадити єдину систему контролю якості за дотриманням норм калорійності спільно із Держпродспоживслужбою. Плани амбітні, але вже до початку навчального року 2019-2020 ми маємо запровадити новий механізм», – повідомив Валентин Мондриївський.

Він відзначив також ініціативність громадян у цьому питанні.

«Хотілося б відзначити й ініціативу Євгена Клопотенка щодо пілоту у трьох школах Дніпровського району. Приклад на трьох школах, де впроваджували проект, – чудовий. Він показує, що смачне харчування у школах реальне. Ми маємо такі приклади і в інших школах, де організацією займаються комунальні підприємства. Проте завдання міста змінити підхід системно, а не локально. Кожна дитина у кожній школі столиці заслуговує на якісне і смачне харчування. Я певен, що синергія всіх ініціатив та ідей дозволить нам отримати на виході найкращий результат», – додав Валентин Мондриївський.

Заступник голови КМДА повідомив, що також будуть запроваджені технологічні карти (рецептури), стандарти матеріального забезпечення їдалень, моніторинг якості продуктів та багаторівневий контроль якості наданих послуг.

Усе це буде виписане у міській програмі. Зокрема, й посилення вимог до постачальників продуктів та компаній-організаторів харчування задля того, аби унеможливити потрапляння недобросовісних бізнесменів до шкіл.

Окрім того, місто готує пропозиції щодо внесення змін до чинних законодавчих актів, що стосуються харчування у закладах освіти.

«Наприклад, чинний збірник рецептур був виданий ще в 1957 році, після чого дещо корегувався в 1984 і 1991 роках. Вже давно гостро постало питання відповідних змін й на вищому рівні, а не тільки на рівні місцевих влад», – підбив підсумок Валентин Мондриївський.

Нагадаємо, у 2018 році з міського бюджету на харчування дітей у закладах освіти Києва було направлено близько 500 млн грн.

Нині у Києві безоплатно, за кошти міського бюджету, харчується понад 127 тисяч дітей. 121 тисяча – це учні 1-4 класів і понад 6 тисяч – це діти пільгових категорій 5-11 класів.

Середня вартість безоплатного гарячого сніданку у шкільній їдальні – 15 гривень. Але у кожному районі столиці ціна коливається залежно від того, хто став переможцем тендеру.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 10:38 :23