Новини » Економіка 7 лютого, 2019, 19:41
Несплата за газ: Визначено найбільший ризик монетизації субсидій
ZIK
ZIK

Фінансовий стан українців зараз надзвичайно важкий. І коли людина отримає на руки готівку від монетизації субсидій, вона може використати її не на оплату комунальних послуг, а на інші свої потреби. Тому тут є великий ризик.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Андрій Новак.

Гість програми зауважив, що заборгованість українців за житлово-комунальні послуги на сьогодні становить 55 мільярдів гривень. Економіст вважає, що монетизувавши субсидії, держава наражається на те, що борг буде рости, а не зменшуватись, як планують в уряді.

«Є дуже великий ризик, що кошти, які виділені на березень на виплату готівкової субсидії, а це близько 6 мільярдів, навіть половину з цих коштів люди не заплатять», – застеріг Андрій Новак.

Економіст вважає, що влада вирішила піти на такий ризикований крок тільки через те, що скоро в Україні відбудуться вибори.

«Ми розуміємо, чому цей ризик здійснюється – бо ми перебуваємо напередодні виборів. Це факт, і він є очевидним», – додав гість програми.

Натомість заступник голови Стратегічної групи радників при Кабміні Павло Кухта заявив, що запуск монетизації субсидій – досить складна процедура, і з часом будуть створені механізми для уникнення будь-яких ризиків.

«Постанова про монетизацію вже опублікована. Думаю, будуть випускатися ще додаткові документи. Не треба просто недооцінювати складність запуску розрахункової системи для кількох мільйонів людей. Тому з часом усе буде допрацьовуватись», – додав Павло Кухта.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України прийняв рішення запустити з початку березня механізм виплати субсидій за житлово-комунальні послуги готівкою.

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту документу, надання субсидій у вигляді готівкових коштів має стимулювати споживачів до раціонального використання комунальних послуг.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 05:34 :06