Новини » Світ 7 лютого, 2019, 5:55
Вихід США з ядерного договору поставив Москву в незручне становище, – Піонтковський

Москва вже так забрехалась, що відступати пізно. Нещодавно була опублікована стаття посла США в Росії Джона Хантсмана, який всю цю історію з ракетою 9М729 Новатор, яка порушує параметри ядерного договору, досить докладно розповів. Виявляється, американці фіксували і час польоту, і географію, і дальність – всі ці відомості Москві передані. Але Москва всього, що сталося, ніколи не визнає.

Про це пише російський політолог та публіцист Андрій Піонтковський, – повідомляє nv.ua.

Втім, існує ймовірність іншого сценарію, про який говорять і пишуть багато експертів, зокрема і я. Йдеться про модифікацію договору. Зараз він забороняє США і Росії поширювати і розміщувати ракети певного класу по всій планеті. Чому б не звузити цей географічний обхват – заборонити розміщувати ракети тільки на європейському континенті, від Атлантичного океану до Уралу?

Взагалі це влаштувало б усіх. При такому розкладі зберігається те, заради чого створювали цей договір – він ліквідував американські ракети в Європі, і російські – спрямовані на Європу. Так, у разі модифікації договору ядерна небезпека все одно залишається, вона буде з нами до кінця людства. Ядерна зброя нікуди не дінеться. Але хоча б ракети в Європі будуть заборонені.

Адже чому американці вийшли з договору? Не тільки тому, що Росія його порушує. Зрештою, це один вид ракети – можна було б якось продовжувати переговори і закрити на це очі. Але США потрібні ракети середньої дальності в Азії, спрямовані на Китай.

І найпарадоксальніше в цій ситуації те, що вони потрібні і Росії. Але вона боїться в цьому зізнатися і взагалі боїться в чому-небудь образити Китай. Цих же ракет середньої і малої дальності сотні в Китаї, і вони не можуть досягати території США, але можуть досягати практично всієї території РФ, включно з Москвою.

Тому з точки зору суто військової – і про це багато говорили військові і в Росії, які завжди були незадоволені договором саме з цієї причини – рішення «в Європі не можна, а в Азії можна» влаштовує і США, і Росію, і Європу, на яку не будуть спрямовані російські ракети.

Тобто з військової точки зору це вигідно Росії, але вона ж грає в гру великої дружби з Китаєм. Стратегічне партнерство і все таке. І це явне зізнання в тому, що Китай становить загрозу Росії, обрушує всю систему внутрішньої і зовнішньої російської пропаганди.

Я б на місці американців і європейців запропонував саме таке рішення. І воно поставило б кремлівське керівництво в дуже незручне становище. Відмовившись його прийняти, вони продемонстрували б своєму населенню, що по суті є васалами Китаю.

Щодо розмов про те, що Україна може стати жертвою цієї ядерної кризи, то так говорять лише в Росії. Мовляв, в Україні будуть розташовані американські ракети з двохвилинним підльотом до Москви. Але запевняю вас: американці не збираються розміщувати ракети в Європі. Їх вихід з договору формально пояснюється порушенням з боку Росії – але це швидше привід. Вони хочуть розміщувати ракети в Південно-Східній Азії. І Україна в цьому контексті їх зовсім не турбує.

То чи вдасться укласти щось нове протягом тих 6 місяців, відведених на повний вихід США з ядерного договору?

Ні, я думаю, що Москва упреться в своїй безглуздій позиції. Крім того, Кремль вже настільки залежний від Китаю, що китайці просто не дозволять йому це зробити. І це стане дуже серйозним внутрішньополітичним питанням Росії. Фактично Кремль викриє російському населенню, що він повністю ігнорує загрозу Китаю і по суті є китайським васалом.

І це буде найцікавіший політичний побічний продукт кризи з ядерним договором.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 14:00 :53