Новини » Суспільство

Відсіяти «дітей лейтенанта Шмідта»: в Україні створять Єдиний реєстр ветеранів війни

Український військовий на Донбасі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Народні депутати України підтримали за основу і в цілому законопроект, який передбачає створення в Україні Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

За проект Закону про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо Єдиного державного реєстру ветеранів війни № 9508 під час вечірнього засідання Верховної Ради, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 237 обранців.

Народний депутат, голова Комітету у справах ветеранів та осіб з інвалідністю Олександр Третьяков зазначив, що основним завданням новоствореного Міністерства у справах ветеранів є надання соціальних послуг колишнім учасникам бойових дій. Проте, з його слів, нині жодне відомство не може назвати точної кількості ветеранів. Олександр Третьяков зауважив, що нині в Україні є приблизно 1,2 мільйона ветеранів війни (проте ця цифра не остаточна, уточнив він), а також – близько 360 тисяч учасників АТО та ООС.

«Без єдиної інформації неможливо здійснювати системну та ефективну державну політику у сфері соціального захисту ветеранів», – зазначив Олександр Третьяков.

Нардеп додав, що зі створенням Єдиного реєстру ветеранів вдасться створити чіткий облік ветеранів та визначити їхні потреби, а також відсіяти «дітей лейтенанта Шмідта», тобто, тих, хто насправді ніколи не був учасником війни.

Відповідальним за створення та ведення реєстру буде Міністерство у справах ветеранів України.

Під час голосування за основу та в цілому з другої спроби проект закону підтримали 237 обранців.

Нагадаємо, раніше міністр у справах ветеранів Ірина Фріз анонсувала створення в Україні Єдиного державного реєстру ветеранів, на базі якого діятиме онлайн-система «Е-ветеран».

Як повідомляли, 27 лютого 2018 року парламент ухвалив Постанову про Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо створення Міністерства України у справах ветеранів.Loading...