Новини » Події 24

В ОБСЄ три країни закликали звільнити Сущенка

Роман Сущенко. Фото: EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Делегації України, США та Канади в ОБСЄ в переддень 50-річчя українського журналіста Романа Сущенка, який проведе вже третій свій День народження у російській в’язниці, вкотре закликали владу РФ до його звільнення.

Відповідні заклики звільнити Сущенка та інших українських політв’язнів пролунали під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні, повідомляє Укрінформ.

«Завтра, 8 лютого, український журналіст Роман Сущенко і громадянин України, житель Криму Володимир Балух, святкуватимуть чергові дні народження в ув’язненні», – заявив під час засідання Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук.

Він наголосив, що ці двоє політв’язнів – серед десятків українських громадян, які незаконно утримуються Росією за сфабрикованими звинуваченнями на території РФ та в окупованому Росією Криму.

Українці Павло Гриб та Едем Бекіров, які мають інвалідність, продовжують залишатися в російському ув’язненні без спеціальної медичної допомоги, яку вони потребують на щоденній основі.

Також Росія продовжує ігнорувати заклики міжнародної спільноти до звільнення 24 українських військовополонених моряків, захоплених під час нападу поблизу Керченської протоки.

«Ми в черговий раз вимагаємо від Росії негайно і беззастережно звільнити українських громадян та закликаємо міжнародну спільноту посилити свій тиск на Росію, щоб вона це здійснила», – підкреслив український дипломат.

Крім того, делегації США та Канади у своїх виступах з питання тривалої агресії РФ проти України та незаконної окупації Криму також згадали про наближення дня народження незаконно ув’язненого в Росії журналіста Романа Сущенка. Представники США та Канади поновили свої заклики до влади РФ щодо негайного звільнення кореспондента Укрінформу та інших українських політв’язнів, утримуваних Росією.

Нагадаємо, у Парижі відбудеться виставка українського політв’язня Кремля Романа Сущенка.

Loading...
Loading...
Loading...