Новини » Політика 7 лютого, 2019, 12:15
Україні потрібно повертатись додому в Європу, – Ар’єв про курс на ЄС та НАТО
ZIK
ZIK

Закріплення в Конституції курсу України до ЄС та НАТО не є декларативним, це запобіжник від зміни напрямку, адже Україні потрібно повертатись додому, в Європу. Водночас, і НАТО має побоювання, що держава із нестабільним політичним кліматом може стати проблемою для самого Альянсу, тому ухвалення цього законопроекту продиктує чіткий напрямок на продовження курсу.

Таку думку під час трансляції кулуарів парламенту в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України Володимир Ар’єв.

Він наголосив: внесення до Конституції прагнень України до ЄС та НАТО не є декларативними, як заявляють багато політиків. Це запобіжник від зміни курсу.

«Ми розуміємо, що у політично нестабільній державі може бути спроба розвороту курсу в протилежний бік. Натомість зміни до Конституції роблять це неможливим. Думаю, у цьому парламенті знайдеться 300 євроінтеграторів та євроатлантистів, та не впевнений, що це буде у наступному парламенті. Тож, будь-яка сторона може здійснити подібний крок», – вважає Ар’єв.

На його думку, Україні потрібно повертатись в Європу, додому. Тому таке голосування – в інтересах держави. До того ж, за його словами, усі парламентські партії, за винятком «Опоблоку», декларували європейську інтеграцію країни. Натомість блокування трибуни «Радикальною партією» – «цирк», який лише ганьбить країну.

«Про те, що вони ганьблять самі себе уже й не кажу», – зауважив Ар’єв.

Водночас, він підкреслив: закріплення в Конституції такого курсу не означає, що вже завтра держава вступає до ЄС та НАТО – ми обираємо і чітко зафіксовуємо напрямок.

«НАТО має певне побоювання, що держава із нестабільним політичним кліматом, який теоретично може коливатись то в один бік, то в інший, у випадку вступу, може стати проблемою для самого Альянсу. Тому далі нам потрібно буде продовжувати курс, який ми взяли із 2014 року – на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Нинішні ж правки до Конституції – чіткий напрямок, який задаємо, та запобіжник від будь-яких змін – хто б не прийшов у майбутньому, йому не вдасться набрати 300 голосів, щоб порушити цей вектор», – переконаний нардеп.

Окрім того, він прокоментував і законопроект про заборону російським спостерігачам брати участь у виборах.

«На засіданні комітету закордонних справ ми одноголосно підтримали законопроект, маємо і підтримку МЗС. Тому, думаю, що сьогодні цей документ внесуть і в порядок денний. Він критично важливий, щоб не допустити сюди людей, які під прикриттям спостереження насправді брехатимуть та маніпулюватимуть ситуацією про те, що відбувається в Україні», – вважає Ар’єв.

Він підкреслив: Вірменія та Азербайджан є членами ПАРЄ, в обох країнах проходять вибори щодо яких відбуваються спостереження. Однак, вірменські спостерігачі не їдуть в Азербайджан і навпаки. Адже ці країни перебувають у стані конфлікту.

«Сьогодні ми визнали РФ агресором, тому цілком логічно, що така країна не може надсилати сюди своїх громадян для спостереження за демократичним процесом. Логіка абсолютно дотримана», – підкреслив депутат.

Він зазначив: для України такий варіант є неприйнятним, тому за жодних обставин держава не прийматиме російських спостерігачів, поки Росія є агресором, Крим анексований, а частина Донбасу перебуває в окупації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 00:15 :45