Новини » Суспільство 7 лютого, 2019, 15:41
У сирійському замку, збудованому ще хрестоносцями, виявили таємну кімнату
Замок Крак де Шевальє в Сирії. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Замок Крак де Шевальє в Сирії. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Крак-де-Шевальє – фортеця госпітальєрів, релігійно-військового ордена, який сформувався у кінці ХІ століття, у часу хрестових походів. Серед функцій організації були турбота про паломників, їх захист і тому подібне. Саму фортецю заснували у 1031 році, вона розташована на схід від міста Тріполі, недалеко від дороги, що веде з Антіохії до Бейруту і Середземного моря. З великих міст поруч знаходиться Хомс, який розташований на 60 кілометрів на схід від Крак-де-Шевальє.

Не дивно, що така багата історія приваблювала любителів і професійних вчених з усього світу. Наслідки громадянської війни в Сирії пошкодили культурну пам’ятку історії.

Так, ще в 2013-му фортецю захопили бойовики, а наліт ВПС Сирії зруйнував одну з веж. Зараз же, за словами доглядача фортеці, яку вже звільнили від бойовиків, Мухаммада Харірі, вдалося знайти таємну кімнату. Підказкою став пролом у стіні, а також простір, який вона приховувала, пише naked-science.

«Ми розібрали кладку і виявили кімнату, про існування якої ніхто не підозрював», – заявив доглядач.

У кімнаті знайшли ємності і піч. Це наштовхнуло вчених на думку, що її могли використовувати для приготування вина. У той же час це могла бути пральня. На думку Харірі, приміщення, можливо, було замуровано мамлюками після того, як вони захопили фортецю.

Зараз знайдені зразки вже відправлені на експертизи, так що незабаром ми, можливо, отримаємо більш точну відповідь щодо функцій кімнати.

При цьому відновлення фортеці може зайняти більше часу, ніж передбачалося. На думку археолога хамив Массуха, західні організації проявляють байдужість до долі Крак-де-Шевальє. Однією з причин цього він назвав побоювання європейських і американських фахівців за своє життя. Однак, на думку дослідника, район давно не представляє небезпеки.

«Ця ситуація нагадує Пальміру, відновлення якої у ЮНЕСКО теж поки значиться тільки на папері», – говорить археолог.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 17:15 :54