Новини » Світ 532

У столиці Латвії з’явилися листівки, на яких нацисти нібито ведуть під руки проросійського мера

Foto: twitter.com/Ruutucis

Провокаційні листівки виявлено на вулицях міста за кілька днів до мітингу проросійської партії «Згода», яку очолює мер Риги Ніл Ушаков.

Поруч із листівками приклеєні заклики взяти участь в акції, повідомляє Delfi.

Мер Риги Ніл Ушаков заявив, що партія «Згода» не має жодного стосунку до поширення плакатів чи листівок. «Ця картинка циркулює в інтернеті вже кілька тижнів. «Згода» сподівається, що це чийсь невдалий жарт. Але ми також не можемо виключати й усвідомленої провокації. Будь-які форми прояву національної ненависті для нас неприйнятні!» – написав він у Фейсбуці.

Авторів і розповсюджувачів листівок шукає поліція. Паралельно слідчі з’ясовують, чи ставили автори листівок собі за мету розпалювання етнічної чи національної ненависті. Інформацію передали в Службу держбезпеки.

На мітингу, анонсованому партією «Згода», йтиметься про «розподіл на латишів і нелатишів» і право «самим вирішувати, хто керує містом». Організатори мітингу проводять паралель між сучасними «політичними» справами в Латвії та діяльністю НКВД. «Трійки» з членів партії вирішують, хто в нашій країні винен, а хто не винен. Рішення про розпуск думи приймаються націоналістами на конгресі партії», – йдеться у заклику.

Партія закликає не допустити, щоб так само було і в Ризі, і не дозволити націоналістам «повернути латиську Ригу».

 

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News