Новини » Політика 7 лютого, 2019, 11:08
У Раді почали розгляд змін до Конституції щодо курсу до ЄС та НАТО

Народні обранці розпочали розгляд законопроекту щодо змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО.

Трансляцію веде телеканал ZIK.

Як наголосив голова ВРУ Андрій Парубій, для того, щоб депутати змогли розглянути питання мін до Конституції, слід затвердити порядок денний десятої сесії ВРУ VIII скликання. Під час голосування 227 обранців підтримали порядок денний, тож спікер оголосив про початок розгляду проекту Закону про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) № 9037.

Спікер повідомив, що проект закону розглядатимуть за повною процедурою. Так, після виступів представників комітету, голів фракцій та народних депутатів у ВРУ виступить Президент України Петро Порошенко, а після того відбудеться голосування. Андрій Парубій висловив упевненість, що у залі буде понад 300 голосів для того, щоб ухвалити історичне рішення.

Додамо, представники Радикальної партії розблокували трибуни ВРУ.

Нагадаємо, 20 вересня 2018 року народні депутати скерували до Конституційного суду України президентський проект змін до Конституції України про незворотність курсу до ЄС і НАТО.

22 листопада 2018 року парламент прийняв за основу в першому читанні законопроект №9037 про внесення змін до Конституції України про незворотність курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Так, 311 депутатів проголосували за прийняття документу.

КСУ наприкінці листопада опублікував рішення про внесення змін до Конституції у частині закріплення курсу України в НАТО і Євросоюз. Такі зміни в КСУ визнали відповідними статтями 157 і 158 Конституції України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 00:13 :18