Новини » Львів 7 лютого, 2019, 13:32
У кожній львівській школі визначили відсоток вакцинованих від кору дітей і з 18 лютого починають масову довакцинацію

У Львові лише 14 шкіл зі 117, де відсоток вакцинації дітей від кору перевищує 95%. Тобто у цих школах сформований колективний імунітет. В решті шкіл місто вирішило провести одномоменту масову до вакцинацію учнів. Для цього, за письмової згоди батьків, дітей централізовано відвозитимуть у кабінети щеплень.

Про таке рішення сьогодні під час прес-конференції повідомив начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

За його словами, у Львові встановили вакцинальний статус кожної зі 117 міських шкіл. Для цього спілкувалися з батьками, шукали записи про вакцинацію кожної конкретної дитини, та за визначеними методиками встановили захищеність кожного класу від кору. За цим показником шкоди рейтингували – від найменш захищених і до шкіл, де вакцинація перевищує 95%.

«Нема шкіл, де б не було зафіксовано захворюваності на кір. У нас є 14 шкіл зі 117, де відсоток охоплення більший 95%. Ці 14 шкіл ми можемо вважати захищеними. 34 школи, тобто кожна третя школа, має вісток охоплення понад 90%. Це вважається середній ризик. Але ще 6-7% дітей з цих шкіл треба вакцинувати. І решта 70 шкіл мають високий ризик поширення інфекції, відповідно, низький рівень вакцинації», – повідомив Володимир Зуб.

Найгірший результат у шкоді «Дзвіночок» – лише 68% вакцинованих учнів. Далі йде ліцей «Просвіта» – 78%. А як свідчить статистика, кір швидко поширюється саме в колективах – із початком навчального року захворюваність почала стрімко зростати: у вересні було зафіксовано 80 випадків кору у Львові серед дітей і дорослих, в жовтні – вже 200, в листопаді – майже 500 людей захворіли на кір, в січні 2019 року показник продовжували рости – 972 особи захворіли.

На думку міських чиновників, подолати спалах, коли щомісяця вакцинують лише кілька тисяч дітей – не можливо.

«Для того, щоб подолати спалах кору у Львові, ми повинні у визначений період масово провести вакцинацію в організованих колективах і в першу чергу в тих школах, де низький відсоток охоплення. Для того, щоб ми це зробили, нам треба, щоб батьки дали згоду на вакцинацію. Ми не маємо права робити щеплення без згоди батьків», – повідомив Зуб.

Відтак, кожна школа у визначений день централізовано відвозитиме своїх невакцинованих учнів, батьки яких підписали інформаційну згоду на проведення вакцинації, до кабінетів щеплень. Таку масову довакцинацію у Львові здійснюватимуть протягом трьох тижнів – з 18 лютого до 10 березня.

Нині у Львові повторної або ж первинної вакцинації потребують 13 тисяч дітей, у області цю цифру оцінюють у 38 тис. школярів. Загалом, на Львівщині нині є 54 тис. доз вакцин КПК (кір, паротит, краснуха).

«Я хочу розвіяти чутки, які ходять серед батьків і вчителів, що в школу має проїхати якийсь автобус і всіх підряд будуть вакцинувати, що для цього всіх дітей зберуть в спортзалі. Це зумовлено тим, що оперативний штаб рекомендував створювати мобільні бригади, які б виїжджали в школи і проводили вакцинацію. Можливо у віддалених школах це треба робити, але ми у Львові вважаємо, що не потрібно мобільних бригад, не треба йти з поліклініки в школу, збирати дітей десь в якомусь місці, ми вважаємо, що ми можемо доставити дітей в поліклініку і в кабінеті щеплень провести вакцинацію. Але для того, щоб це зробити, нам треба згоди батьків», – додав чиновник.

Як зазначила головний позаштатний спеціаліст з епідеміології управління охорони здоров’я ЛМР Олена Баворовська, після застосування вакцин не було зафіксувано жодного поствакцинального ускладнення. Натомість, двоє львів’ян – 3-річна дитина і 36-річна жінка, які не мали щеплень, померли від кору.

«Після введення вакцин можуть бути реакції. Це може бути місцева реакція у вигляді почервоніння, незначного підвищення температури, навіть на 10 день може бути висип неалергічного характеру, але цей висип не є заразним і після вакцинації дитина не створює загрози, вона не є заразною для оточуючих. Крім того, вакцина допомагає захисти навіть тих, хто був у контакті з хворим на кір. Це пояснюється тим, що кір має максимальний інкубаційний період – 21 день, а імунітет після введення вакцини виробляється дуже скоро – до 10 днів. Тому, коли ми контактних осіб вакцинуємо в перші 72 години, ми отримуємо напружений імунітет і ця особа не захворіє», – зазначила медик.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 00:03 :12