Новини » Політика 7 лютого, 2019, 13:44
Сотник: Зміни до Конституції не гарантують вступ у ЄС і НАТО
ZIK
ZIK

Рішення про вступ до альянсу ухвалює ЄС. Основна вимога – відповідність критеріям, які нам ще треба набути.

Про це в кулуарах заявила нардеп фракції «Самопоміч» Олена Сотник.

«Закріпивши зовнішній вектор в Конституції, країна зобов’язана кожною дією слідувати йому. Тобто робота влади мусить бути спрямованою на європейську інтеграцію і вступ в НАТО», – коментує нардеп.

Також Олена Сотник звертає увагу на негативні коментарі щодо внесених змін до Конституції.

«Я переконана, що теза стосовно того, що ми викликаємо на себе гнів РФ – абсолютно необґрунтована. Росія і так пішла на нас війною», – наголошує нардеп.

Водночас зміни до Конституції не гарантують вступ у ЄС і НАТО, каже Олена Сотник.

«Адже рішення про вступ до ЄС ухвалює союз. Основна вимога – відповідність критеріям. Нам їх треба ще набути, зокрема, реформувати правоохоронну систему, судову. Мають бути вільні ринки і зрозумілий доступ до ресурсів. Та найголовніше – нетерпимість до корупції», – підкреслює нардеп.

Олена Сотник вважає, що потрібно також бути обережними щодо прогнозу строків вступу в ЄС і НАТО.

«Термін подачі заявки, який називає Президент, тобто п’ять років, для мене є нереалістичним. Ми маємо проблеми навіть із імплементацією угоди про асоціацію. Якщо Україна її повністю виконає, то на 80 відсотків відповідатиме критеріям для заявки. Наразі ми реалізували менше 20 відсотків. З огляду на те, як парламент голосує за болісні питання, в нас дуже багато роботи», – запевняє нардеп.

Крім того, Олена Сотник звертає увагу на право України не допускати російських спостерігачів на вибори.

«Я очолювала виборчі міжнародні місії в Раді Європи. Існує навіть кодекс міжнародних спостерігачів. Тому це держава залишає за собою право допуску чи не допуску. Це нормально, якщо Україна не хоче впускати до себе представників РФ. Адже їхня присутність може нести загрозу для прозорості виборів», – зазначає нардеп.

До слова, цього року Україна матиме одне з найбільших представництв міжнародних спостерігачів, наголошує Олена Сотник.

«Свою делегацію направляє Європарламент, Рада Європи, ОБСЄ і багато інших організацій. Думаю, що деякі парламенти сюди направлять своїх спостерігачів. Тому Україна у жодному разі не закривається від міжнародного спостереження», – додає нардеп.

Нагадаємо, що раніше Ірина Луценко пояснила, чому російські спостерігачі не можуть бути присутніми на українських виборах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 19:29 :14