Новини » Суспільство 7 лютого, 2019, 10:57
SOS: Сьогодні 113 років найзнаменитішому сигналу у світі
Джерело: Rob Abdul/YouTube
Джерело: Rob Abdul/YouTube

7 лютого 1906 року сигнал SOS вперше був запропонований як міжнародний сигнал біди (замість коду CQD, який раніше використовували на суднах).

SOS – міжнародний сигнал лиха в радіотелеграфному зв’язку (з використанням азбуки Морзе). Сигнал є послідовністю трьох крапок, трьох тире, трьох крапок, що передаються без пауз між буквами.

У кінці ХІХ століття було винайдено радіо, а 6 березня 1899 роки після зіткнення з пароплавом «Метьюс» з англійського плавучого маяка був посланий перший в історії сигнал лиха.

У 1902 році на першій Міжнародній радіотелегафной конференції в Берліні, представники Росії, Австро-Угорщини, Франції, Англії, Іспанії, Італії, США зробили безуспішну спробу ввести єдиний радіосигнал лиха.

Для кораблів, на яких була апаратура фірми «Марконі», за сигнал лиха були прийняті три букви CQD (Come Quick, Danger – c англ. «Ідіть швидше, небезпека»).

У 1906 році в Берліні відбулася друга радіотелефонна конференція, на якій було запропоновано затвердити вище названий сигнал як міжнародний сигнал лиха. На це було серйозне заперечення, так як перші дві букви запропонованого сигналу збігалися з буквами загального радіотелеграфного виклику залізничної телеграфного зв’язку – CQ. Тому було запропонований сигнал SOS.

Щодо першого використання сигналу SOS дані різняться. З одного боку, деякі джерела стверджують, що це сталося на лайнері «Славонія» 10 червня 1909 року. З іншого боку, говорять, що «Славонія» передавав сигнал CQD, і тому треті кажуть, що використання сигналу SOS американським пароплавом «Арапаое» 11 серпня 1909 року, тобто приблизно на два місяці пізніше. Цікаво, що в квітні 1912 року, під час катастрофи лайнера «Титанік», корабельні оператори передавали як сигнали CQD, так і SOS.

Всупереч поширеному переконанню, SOS не є абревіатурою. Це просто випадково вибрана послідовність, зручна для запам’ятовування і легко розпізнавана на слух.

Стаття написана на основі інформації з Вікіпедії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 19:28 :55