Новини » Політика 7 лютого, 2019, 18:55
Щабель до вступу: дипломат оцінив внесення змін до Конституції щодо курсу на ЄС і НАТО
ZIK
ZIK

Перед українською нацією мають бути визначені чіткі кроки на майбутнє, і вони були визначені сьогодні.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив дипломат, постійний представник України в ЄС у 2008-2010 роках Андрій Веселовський, коментуючи рішення Верховної Ради України, яка сьогодні закріпила в Основному законі України стратегічний курс держави до ЄС і НАТО.

Водночас гість програми наголосив, що історична подія станеться тоді, коли Україна вступить до Євросоюзу та НАТО.

«Сьогодні сталася важлива подія. Це щаблі до вступу. Вони абсолютно необхідні з точки зору концентрації населення, громадян України на майбутньому. У цьому майбутньому повинні бути яскраві маркери, і ось НАТО та ЄС – це і є ті яскраві маркери. Ми часто говоримо про корупцію, про рівень життя тощо. Це все проблеми, які в нас залишаються і які вирішуються чи не вирішуються,… але якісь чіткі кроки на майбутнє повинні бути визначені перед нашою нацією. Дуже добре, що вони були визначені сьогодні», – наголосив дипломат.

Натомість експерт із питань державної безпеки Василь Вовк нагадав, що Україна свого часу підписала Угоду про асоціацію з ЄС, де покроково розписано, як має діяти наша держава. На його думку, відповідна декларація не має міститися в українській Конституції.

«І ще одне питання – а чи не краще було провести референдум?» – риторично запитав Василь Вовк.

Нагадаємо, 7 лютого народні депутати підтримали внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО.

Президент України Петро Порошенко під час виступу у ВРУ наголосив, що позаблоковість Україну ні від чого не врятувала, держава має рухатись до ЄС і НАТО.

Народний депутат, секретар парламентського Комітету з питань національної безпеки та оборони Іван Вінник не виключає, що Україна може отримати план дій щодо вступу в НАТО у 2020 році.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 00:30 :00