Новини » Економіка 7 лютого, 2019, 12:49
Рада ухвалила закон про захист економічної конкуренції
Верховна Рада України. Фото: president.gov.ua/Микола Лазаренко
Верховна Рада України. Фото: president.gov.ua/Микола Лазаренко

Народні депутати підтримали у другому читанні закон про захист економічної конкуренції.

Під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, за проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення принципів процесуальної справедливості та підвищення ефективності проваджень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції № 6746 проголосували 248 обранців.

Розгляд законопроекту у повторному другому читанні депутати розпочали у середу, 6 лютого.

Як нагадала член Комітету з питань економічної політики нардеп Вікторія Пташник, законопроект був розроблений на виконання угоди України з ЄС. Вона повідомила, що до проект закону надійшли 173 правки, з них 83 враховані, 15 враховані частково і 75 – відхилені.

Нардеп пояснила, що законопроектом пропонується два блоки питань: «З одного боку, ми хочемо надати АМКУ інструменти для розслідування та завершення позитивного розгляд найнебезпечніших порушень у сфері конкуренції… З іншого боку, ми пропонуємо запровадити чесні і прозорі правила для бізнесу і встановити чіткі процесуальні правила для тих осіб, які беруть участь у справах, щоб вони могли захищатися в АМКУ від зловживань».

Серед новел проекту закону – запровадження конкретних строків, протягом яких має бути завершено розгляд справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції; притім, пропонується диференціювати строки розгляду, залежно від важкості справ. Так, загальний строк – 2 роки, за небезпечні порушення, як-от картелі, – 5 років.

Також законопроект передбачає право суб’єктів господарювання користуватися послугами перекладача; ознайомлюватися та копіювати матеріали справи; право знати, в якому порушенні підозрюють суб’єкта господарювання закріплення; право заявляти відводи посадовим особам АМК за наявних підстав.

«Це вперше на законодавчому рівні ми пропонуємо право, коли конкретна компанія може заявити відвід державному уповноваженому АМКУ, якщо той недобросовісно веде конкретні справи», – зазначила Вікторія Пташник.

Нардеп також нагадала, що під час попереднього розгляду у другому читанні цього законопроекту нардепи – «представники олігархів» зірвали його ухвалення.

Під час голосування у другому читанні законопроект підтримали 248 обранців.

Як повідомляли раніше, АМКУ розпочав дослідження можливого порушення законодавства про захист економічної конкуренції операторами газорозподільчих мереж при приведенні об’ємів природного газу, використаного побутовими споживачами, до стандартних умов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 07:01 :57