Новини » Львів 7 лютого, 2019, 15:29
Прийом заявок на співфінансування реставрації дерев’яних вікон у Львові на 2019 р. завершено

Цього року у Львові розпочинає діяти програма співфінансування між містом і мешканцями реставрації вікон. ЛКП «Археологічно-архітектурна служба» набрало необхідну кількість заявок.

Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко сьогодні, 7 лютого, під час прес-конференції пояснив, в чому важливість цієї програми: «Найчастішим порушенням у пам’ятках архітектури є заміна старих дерев’яних вікон на пластикові. А проблема, на думку мешканців, що поставити металопластикове вікно значно дешевше, ніж реставрувати старе. Тому ми подумали, що було б правильно запустити програму, яка б допомогла мешканцям від реставрувати вікна. Відтак вирішили з міського бюджету співфінансовувати реставрацію».

Начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко зазначила, що з 2009 року у Львові працював проект у співпраці з німецьким проектом «Муніципальний розвиток та оновлення історичної частини міста». «У цьому проекті були дві програми – дофінансування (70/30) вікон та брам. З 2010 по 2017 рр було відреставровано 750 вікон на території, яку охоплював цей проект. Нашим завданням було продовжити цей проект, бо мешканці вже звикли, що дофінансовують реставраційні роботи, не були повністю реалізовані всі заявки, Львів перебирав на себе повноваження німецької фірми у питаннях реставрації вікон, брам, балконів. Тому цього року у Львові розпочинає діяти програма співфінансування реставрації дерев’яних вікон та заміни пластикових на дерев’яний склопакет. Набір заявок від мешканців на участь у програмі розпочався, 1 лютого. За три години робочого дня ЛКП «Археологічно- архітектурна служба» набрали 50 заявок від мешканців. Прийом заявок на 2019 рік завершено», – розповіла Лілія Онищенко.

Лілія Онищенко зазначила, що кожне дерев’яне вікно в будинку, яка є пам’яткою архітектури чи розташоване в історичній частині міста, є унікальним – має свою душу, енергетику майстра, є твором ужиткового мистецтва. «Тому, перед тим, як викинути таке вікно, варто 100 разів подумати, чи ви таким чином не збіднюєте своє житло», – сказала Лілія Онищенко.

«Ми були приємно подивовані він такого ажіотажу з боку мешканців на участь у програмі співфінансування реставрації дерев’яних вікон та заміни пластикових на дерев’яний скло-пакет. Набір заявок розпочався 1 лютого і за три години робочого дня ми набрали всі 50 заявок по реставрації і заміні вікон, а саме: 4 заявки – на заміну метало-пластикових вікон на нові дерев’яні, та 46 заявок – на ремонтно-реставраційні роботи по вікнах», – розповіла Тетяна Балукова, директора ЛКП «Археологічно- архітектурна служба».

Нагадаємо, частка співфінансування на реставрацію дерев’яних вікон становить 60% – місто, 40% – власник. Частка при заміні пластикових вікон на дерев’яний скло-пакет (тільки після оплати штрафу) становить 50% – місто, 50% – власник.

Також вже другий рік у Львові діє програма співфінансування реставрації історичних дверей і брам між Львівською міською радою (70% вартості робіт) і мешканцями (30%). У рамках програми у 2018 році було відреставровано близько ЗО брам в історичних будівлях. Заявки на участь у цій програмі приймають до 29 березня 2019 року, за адресою вул. Валова, 20, каб. 12 ЛКП «Археологічно- архітектурна служба».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-15 21:08 :59