Новини » Політика

Порошенко: Позаблоковість Україну ні від чого не врятувала, маємо рухатись до ЄС та НАТО

Президент України Петро Порошенко. Фото: president.gov.ua/Михайло Палінчак

Ще 10 років тому у залі Верховної Ради лунали «безвідповідальні» заклики до позаблоковості та багатовекторності. Однак, у 2014 році, коли Росія розпочала агресію, це нас ні від чого не врятувало, тож Україна повинна рішуче рухатись вперед до ЄС та НАТО.

Про це під час засідання Верховної Ради, де розглядали зміни до Конституції щодо курсу до ЄC та НАТО, яке транслював ZIK, заявив Президент Петро Порошенко.

Він наголосив: голосування про закріплення в Конституції курсу України на ЄС та НАТО буде доленосним рішенням. Адже це прописання відповідних зовнішньополітичних орієнтирів.

«Вчора у Брюсселі Північна Македонія отримала протокол про приєднання до Північноатлантичного Альянсу. Таких членів стане 30, шлях цієї держави був дуже важким, але країна продемонструвала єдність, зруйнувала плани Росії, які намагалися зупинити цей надзвичайно важливий рух до укріплення безпеки в Європі», – зазначив Президент.

Окрім того, він зазначив: і Єврокомісія ухвалила рішення про початок переговорів щодо членства Македонії у Євросоюзі. Тож переконаний, що це ще одна демонстрація, як взаємопов’язані НАТО та ЄС.

«НАТО – це не лише про військову безпеку, а й про безпеку громадянина, захист конституційних прав і свобод, верховенство права. Це те, що сьогодні нас об’єднує щодо змін до законодавства та проведення реформ в Україні. Наголошую, що це також пов’язано із вступом до Євросоюзу, відповідальності України критеріям, необхідним для членства. В тому числі – захист стандартів життя громадян», – заявив Президент.

Він підкреслив: ще 10 років тому у залі парламенту лунали «безвідповідальні» заклики до позаблоковості та багатовекторності.

«Хочу нагадати, що у лютому 2014 року агресія РФ розпочалась тоді, коли Росія напала на Україну, яка мала позаблоковий статус. Це ні від чого не врятувало. Зараз маємо рішуче рухатись вперед дорогою до членства в ЄС та НАТО», – підкреслив Порошенко.

Він зазначив: Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс відкритий для будь-якої держави, яка здатна до реформ та забезпечення виконання цілей Вашингтонського договору. Україна саме цим і займається протягом п’яти останніх років.

«Ми реформуємо сектор оборони, армію, роль ВР у цьому процесі важко переоцінити. Адже, коли було важко ВР відкидала політичні протистояння і об’єднувалась», – зазначив Порошенко.

За його словами, сьогодні в Кремлі дуже уважно спостерігають за засіданням українського парламенту.

«Не дочекаєтесь, не буде у вас радості, Верховна Рада продемонструє єдність, яку показує останні чотири роки», – заявив Порошенко.

Мовляв, сьогодні українців чекає гарна новина щодо продовження спільних зусиль із реформування України.

«Я впевнений, що завдання членства України в ЄС та НАТО є абсолютно реальними. Так само, як ми продемонстрували досягнення інших цілей, у які мало хто вірив, нашими спільними зусиллями Україна забезпечить членство в НАТО та ЄС. Ми йдемо спільним шляхом – до членства України в Євросоюзі та Альянсі», – резюмував Петро Порошенко.

Як повідомлялось, 20 вересня 2018 року народні депутати скерували до Конституційного суду України президентський проект змін до Конституції України про незворотність курсу до ЄС і НАТО.

22 листопада 2018 року парламент ухвалив за основу в першому читанні законопроект №9037 про внесення змін до Конституції України про незворотність курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Так, 311 депутатів проголосували за прийняття документу.

КСУ наприкінці листопада опублікував рішення про внесення змін до Конституції у частині закріплення курсу України в НАТО і Євросоюз. Такі зміни в КСУ визнали відповідними статтями 157 і 158 Конституції України.

Loading...