Новини » Політика 7 лютого, 2019, 15:00
План дій щодо вступу в НАТО Україна отримає у 2020 році, – прогноз нардепа Вінника
ZIK
ZIK

Дуже ймовірно, що Україна отримає план дій щодо вступу в НАТО у 2020 році. Після цього усе залежатиме від парламенту, уряду та президента. Адже план стосуватиметься військових стандартів лише на 20%, у решті йтиметься про суттєві зміни в державі.

Про це під час трансляції кулуарів парламенту в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Іван Вінник.

«Було 334 голоси, тож я хотів би привітати народ України, наших ворогів, щоб вони побачили, яку єдність має ідея інтеграції України в Європейський союз та НАТО. У нас немає альтернативного курсу забезпечення довгострокової безпеки держави. Усі альтернативні курси були відкинені, зокрема, діями Російської Федерації. Вони перетворили дилему, яким курсом нам іти, у відповідь в формі аксіоми», – вважає нардеп.

Адже РФ, здійснивши напад на Україну у лютому 2014 року, відкинула будь-які можливості підтримувати дружні відносини між обома країнами.

«Тим більше, вони не можуть базуватись на якихось спільних військових, митних чи будь-яких інших союзах», – наголосив Вінник.

Він переконаний: Україна стане членом НАТО у середньостроковій перспективі.

«Я ж прогнозую, що отримаємо план дій щодо вступу в НАТО у 2020 році, у мене є підстави так вважати. Ми почнемо його виконувати, далі усе залежатиме від нас, від парламенту, який покликаний змінювати законодавство на реалізацію реформ, від уряду, який буде забезпечувати реалізацію цієї державної політики. Це, фактично, мова тих змін, які сьогодні проголосували», – наголосив Вінник.

Мовляв, Президент повинен гарантувати цей курс, згідно своїх повноважень та обов’язків, Верховна Рада – формувати внутрішню та зовнішню політики, зокрема, і відповідні реформи. А уряд повинен реалізовувати державну політику.

«Таким є текст змін, які ми проголосували. В сукупності, за умови наявності політичної волі і відсутності саботажу у всіх цих органах, отримаємо повноцінне членство в НАТО та ЄС. Це буде не лише забезпечення миру в нашій державі, а й забезпечення стандартів життя», – вважає Вінник.

Адже, за його словами, план дій, який отримаємо стосуватиметься військових стандартів лише на 20%. Решта – питання змін в державі, підвищення рівня демократичності, боротьби з корупцією чи зростання рівня соціального захисту.

«Натівські стандарти – не лише стандарти війська, а й життя. Ми пройдемо цей шлях і ми отримаємо статус повноцінного, сподіваюсь, 31 члена НАТО», – підкреслив Іван Вінник.

Як повідомлялось, сьогодні Верховна Рада підтримала внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО. За таке рішення проголосували 334 депутати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 13:50 :40