Новини » Спорт 7 лютого, 2019, 23:32
Норвежець Йоганнес Тінгнес Бьо виграв індивідуальну гонку на VII етапі КС-18/19 в Канаді
Олімпійський чемпіон норвежець Йоганнес Тінгнес Бьо здобув у Кенморі 12 перемогу в поточному Кубку світу з біатлону / biathlon.com.ua
Олімпійський чемпіон норвежець Йоганнес Тінгнес Бьо здобув у Кенморі 12 перемогу в поточному Кубку світу з біатлону / biathlon.com.ua

Олімпійський чемпіон норвежець Йоганнес Тінгнес Бьо з чистою стрільбою на чотирьох вогневих рубежах виграв коротку 15-кілометрову індивідуальну гонку на сьомому етапі Кубка світу з біатлону сезону-18/19 у Кенморі (Канада).

Здавалося б, чим ще може здивувати Йоханнес Бьо в цьому сезоні? На перших шести етапах Кубку світу норвежець здобув 11 перемог, будучи абсолютним гегемоном в загальному заліку. Але в короткій індивідуальній гонці сьомого етапу Кубку світу в Канада Кенморі володар жовтого біба постав в ролі кращого снайпера пелотону, пише biathlon.com.ua.

Для Йоханнеса ніби й не існувало проблем з акліматизацією, через небезпеку якої чимало сильних спортсменів відмовилося від поїздки за океан. Не існувало морозу, через який довелося перекроювати програму етапу. Ну, і в кінцевому підсумку – не існувало суперників, найближчого з яких Бьо випередив на фініші більш ніж на дві хвилини!

Всього троє біатлоністів в цій гонці зуміли закрити всі мішені. І один з них, швед Пеппі Фемлінг, міг викликати фурор, претендуючи на подіум після четвертого вогневого рубежу. До сьогоднішнього дня в його кар’єрі не було результатів навіть в топ-20! Але сьогодні швед, хоча і домігся кращого результату в кар’єрі, фінішувавши дев’ятим, втім для подіуму останнє коло в його виконанні було занадто слабким.

На подіум разом з тріумфатором піднялися співвітчизник Бьо – Ветле Сьястад Крістіансен, а також Олександр Логінов – обидва призери заробили по два штрафи на стрільбі.

Ну, а в українській команді локальним героєм гонки став... Тарас Лесюк. Сьогодні стартували всього троє наших хлопців, і найкращим в цій компанії став саме 23-річний дебютант Кубку світу! Першими 19-ма пострілами Тарас зронив надію на блискучий, як для дебюту, результат. На жаль, останній патрон зрадницьки пішов повз ціль. Але і набрані за 32-е місце кубкові очки – дуже достойний дебют Лесюка в компанії найсильніших біатлоністів світу!

Зовсім поруч з Лесюком завершив гонку Артем Тищенко, який вдруге в нинішньому сезоні набирає кубкові очки – і знову в індивідуальній гонці. У графі штрафу у Артема також залишилася одиничка за промах, зароблений на другому рубежі. У фінішному протоколі у другого з українців 34-ий час.

А ось найдосвідченішому з наших хлопців Сергію Семенову проявити себе в коронній індивідуалці не вдалося. Одразу п’ять штрафних «45-секундок» заробив Сергій на чотирьох вогневих рубежах, і, хоча він на трасі був швидше партнерів по збірній, підсумковий результат виявився гіршим, ніж у молодих хлопців – 61-й.

У загальному заліку Кубку світу на першу позицію вже давно годі й задивлятися – в умовах відсутності на заокеанських етапах Мартена Фуркада, норвезького лідера навіть полякати нікому: найближчий з переслідувачів Йоханнеса Бьо, Олександр Логінов, відстає вже на 300 балів! Двоє українців, які зберігають позиції в топ-30: не виступали сьогодні Дмитро Підручний (26-й) і Артем Прима (30-й).

У Кубку націй гонку для нашої команди складно назвати вдалою, навіть незважаючи на два результати в заліковій зоні: найближчі конкуренти зі Швейцарії провели більш якісну гонку, і відставання команди України від 9-го місця зросла до 50-ти очок.

Біатлон. Кубок світу сезону-2018/2019. Сьомий етап

7 – 9 січня. Кенмор (Канада)

7 лютого. Чоловіки. Коротка індивідуальна гонка, 15 км (чотири вогневі рубежі)

1. Йоханнес Тінгнес Бьо (Норвегія) – (0+0+0+0) 35:27,9

2. Ветле-Сьястад Крістіансен (Норвегія) – (1+0+0+1) +2:10,2

3. Олександр Логінов (Росія) – (1+1+0+0) +2:41,0

4. Ларс-Хельґе Біркланд (Норвегія) – (0+1+0+0) +2:51.3

5. Домінік Віндіш (Італія) – (1+0+0+1) +2:56.3

6. Зімон Едер (Австрія) – (1+0+1+0) +2:57.5

…32. Тарас Лесюк (Україна) – (0+0+0+1) +4:46,8

…34. Артем Тищенко (Україна) – (0+1+0+0) +5:08,0

…62. Сергій Семенов (Україна) – (0+2+2+1) +7:12,5

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 08:29 :56