Новини » Політика 7 лютого, 2019, 18:42
Міжнародні організації не матимуть претензій до України через заборону спостерігачів РФ, – Ар’єв

Міжнародні організації не будуть мати до України претензій після прийняття закону, який забороняє громадянам Росії спостерігати за виборами.

Про це в коментарі РБК-Україна повідомив голова постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, народний депутат Володимир Ар’єв.

За його словами, у міжнародних організацій не повинно бути жодних питань до України.

«На всі запитання дали чітку відповідь. Відповідно до статуту ОБСЄ спостерігачі повинні поважати законодавство країни. В даному випадку, вони не можуть бути громадяни країни-агресора. Країною агресором визначена РФ. Це абсолютно чітко. ОБСЄ були надані всі роз’яснення. Якщо вони запрошені, будь ласка. Ніхто не обмежує, але все в рамках чинного законодавства України. ОБСЄ може висловити претензії, якщо за це проголосують всі країни-члени ОБСЄ», – повідомив Ар’єв

Ар’єв пояснив, що подібна практика застосовується і в інших країнах, де триває військовий конфлікт.

«Так, наприклад, азербайджанці не їздять у Вірменію, а вірменці не їздять спостерігати в Азербайджан. З певних причин такого не було. Ні Вірменію, ні Азербайджан в незручне становище не ставлять», – додав він.

Нагадаємо, парламент прийняв за основу та в цілому законопроект №9524 «Про внесення змін у деякі закони України з нагляду за виборчим процесом в Україні», який передбачає заборону громадянам Росії бути спостерігачами на виборах-2019. Документ підтримали 232 парламентарія.

Законопроектом передбачено, що офіційним спостерігачем не може бути: особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаного Верховною радою державою-агресором або державою-окупантом; особа, пропозиції по якому ініційовані або внесені державою, визнаним ВР державою-агресором або державою-окупантом.

Читайте також: ЦВК зареєструвала Порошенка кандидатом у президенти

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 23:14 :51