Новини » Львів 7 лютого, 2019, 15:57
ЛМР, програвши суд, продовжує незаконно видавати дозволи на забудову Голоско
Фото: ОСББ «Малоголосківська 8д»
Фото: ОСББ «Малоголосківська 8д»

Завтра, 8 лютого, на виконкомі ЛМР чиновники планують виділити ще декілька ділянок під забудову у районі вулиці Малоголосківської. І то попри те, що юристи міськради програли суд громаді, який, власне, заборонив це робити, скасувавши базове рішення виконкому ЛМР, прийняте з чисельними порушеннями процедури та законодавства на догоду верхівці мерії та забудовникам.

Про це на своїй Фейсбук сторінці повідомив адвокат ОСЮЮ Андрій Якимів.

Де можна чотири поверхи, ЛМР дозволяє 9-10 поверхів

Ухвалою Львівської міської ради від 21.05.2015 № 4657 затверджено чинний до сьогодні план зонування територій (зонінгу) Шевченківського району.

Цей документ був розроблений з метою визначення умов та обмежень використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон.

До того ж, що важливо, він затверджується виключно на пленарному засіданні сесії відповідної ради.

За цим планом земельна ділянка поруч з будинками Малоголосківська, 8д є ділянкою садибної забудови (дозволено будівництво до чотирьох поверхів).

Фото: ОСББ «Малоголосківська 8д»
Фото: ОСББ «Малоголосківська 8д»

Де має бути рішення сесії, питання проштовхують через виконком

Незважаючи на діючий зонінг, рішенням виконавчого комітету ЛМР від 18.08.2017 року № 737 (тобто не на пленарному засіданні сесії, а нижчестоячим органом), змінено умови та обмеження використання території – ділянка поруч з будинками Малоголосківська, 8д стає ділянкою багатоповерхової забудови.

Де треба змінювати зонування, змінили детальний план

Виконавчий комітет провернув схему: внесенням змін до детального плану території, вніс зміни в план зонування території. Тобто, змінами в одному виді містобудівної документації (детальний план) змінив іншу містобудівну документацію (план зонування). Такі дії суперечать вимогами ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та є «юридичним невіглаством» (щодо кожного документу різні вимоги, різна процедура, різні показники). При цьому громадські слухання проводились виключно в руслі зміни детального плану території.

Будь-яких змін в план зонування території в цій частин ніхто не вносив, громадських слухань не проводив, проектів на зміни плану зонування не розробляв.

Де мають бути дороги, парковки, школи і садочки, виростають нові багатоповерхівки

Після цього виконавчий комітет поспіхом видав близько 10 містобудівних умов на проектування і будівництво висоток на цій ділянці і фактично розпочав масштабну забудову з використанням важкої будівельної техніки.

На цій території відсутня мінімально необхідна інфраструктура, відсутнє нормальне транспортне сполучення; усі садочки і школи, що знаходяться поруч є переповненими на декілька років наперед (запроектований район планує вмістити декілька тисяч городян).

Дозволяючи масштабну забудову вказаної території, інтересів мешканців та їх прав на відповідну інфраструктуру, що передбачена ДБН, ніхто не враховував.

Фото: ОСББ «Малоголосківська 8д»
Фото: ОСББ «Малоголосківська 8д»

Де документами передбачено малоповерхову забудову, ЛМР дозволяє багатоповерхівки

При цьому ані можновладці, ані забудовники «не додумалися» змінити кадастрові дані земельних ділянок, на забудову яких видані умови і обмеження. Ділянки залишились малоповерховою забудовою.

Де мала бути віза Садового, підписуються його підлеглі

Така діяльність не могла відбутись без дозволу найвищих посадових осіб Львівської міської ради. Примітно, що Андрій Іванович Садовий, як завжди в таких ситуаціях, не підписав (напевне, в силу своєї політичної «позитивності») жодного вищевказаного рішення. Усі містобудівні умови підписано в.о. голови Г. Васьків!

Протиправне рішення виконкому скасоване судом

Незаконність дій виконавчого комітету підтверджена і висновком кваліфікованих київських експертів.

Громада звернулася до суду, в Інспекцію архбудконтролю, проте будівництво ніхто не спиняє, навпаки – квадратні метри множаться зі швидкістю світла.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 06.09.2018 року рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 18.08.2017 року № 737 визнано протиправним.

Фото: ОСББ «Малоголосківська 8д»
Фото: ОСББ «Малоголосківська 8д»

Де мешканці вимагають скасування дозволів на будівництво, ЛМР махлює

У вересні поточного року мешканцями району подано ще три позови про скасування містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок даної території (1340/4450/18, 1340/4344/18).

Львівська міська рада не вигадала нічого кращого, окрім як оскаржити ухвали про відкриття провадження у даних справах з підстав територіальної підсудності цих справ нібито в іншому суді (перший позов мешканців), а ЄДИНИМ судом, який може розглядати такі категорії спорів, є Львівський окружний адміністративний суд.

Тим самим, виконавчий комітет технічно і умисно затягує час розгляду справ, аби впродовж судових процесів завершились усі будівництва на даній території

Чи домовились у ЛМР зі скандальним суддею Сакалошем?

Єдина справа, де виконавчий комітет не оскаржував ухвали про відкриття провадження у справі (справа є аналогічна 2 – ом іншим), є справа № 1340/5463/18. У цій справі, суддя (Володимир Сакалош – ред.) «підіграє« виконавчому комітету і вже вдруге надає час останньому спростувати доводи позивача, що виходить за межі процесуальних норм, а в ході розгляду справи натякає мешканцям, «що це нормальна практика виконкому, і не ми перші, не ми останні». Можливо, лише в межах цієї справи у виконавчого комітету є шанси на успіх.

Хочеш «заговорити» проблему – створи робочу групу

Слід зазначити, що посадові особи Львівської міської ради визнали: навантаження на інфраструктуру району є надмірним.

26 липня 2018 року складено протокол виїзної наради з приводу вирішення першочергових проблем житлового району «Під Голоском», учасниками якої був головний архітектор Львова Ю.Чаплінський (хоча саме він видавав спірні містобудівні умови). Результатом стало розпорядженням ЛМР від 30.01.2019 року, в якому зазначено: розглянувши звернення ініціативної групи мешканців мікрорайону «Під Голоском», зареєстровані у Львівській міській раді 14.11.2018 за №№ 2-33002-006, 2-33004-001, листи управління земельних ресурсів департаменту містобудування від 19.11.2018 № 4-2403-2039, Шевченківської районної адміністрації від 23.11.2018 № 4-36-3398, з метою вирішення проблемних питань, пов’язаних зі змінами до детального плану території житлового району «Під Голоском», утворити робочу групу для вирішення проблемних питань, пов’язаних зі змінами до детального плану території житлового району «Під Голоском».

Фото: ОСББ «Малоголосківська 8д»
Фото: ОСББ «Малоголосківська 8д»

Замість висновку

Після вказаних дій і обіцянок, на порядку денному виконкому 08.02.2019 року питаннями 37, 38, 39, 40 стоять погодження і надання містобудівних умов на ще чотири багатоповерхівки. І знову – опираючись на рішення виконкому, яке визнано судом протиправним!

Аналітична група IA ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 17:05 :47