Новини » Політика 7 лютого, 2019, 13:01
Ірина Луценко: Росіяни не можуть бути спостерігачами на українських виборах
ZIK
ZIK

Згідно законодавчих міжнародних норм, зокрема Копенгагенської декларації, вибори і спостереження країн ОБСЄ мають відбуватися із повагою до суверенітету, а також відповідати законам держави. Тому до українських виборів не можна допускати російських спостерігачів.

Про це в кулуарах ВРУ заявила народний депутат Ірина Луценко.

«Сьогодні ми закріпили в Конституції невідворотність курсу у ЄС і НАТО, повернення до Європи. Це відповідальність ВРУ, Кабміну, Президента України», – говорить народний депутат.

В преамбулі депутати підтвердили європейську ідентичність українців, підкреслює Ірина Луценко.

«Це гарантія свободи віросповідання, захисту батьківщини. Цим актом ми забезпечуємо безпеку та існування держави. НАТО – це безпека кожного громадянина», – каже народний депутат.

Приблизно сімдесят відсотків українців підтримує курс на ЄС і НАТО, зазначає Ірина Луценко.

«Тепер нам необхідно укріплювати сектор безпеки, опираючись на принципи НАТО, прискорювати реформи. Конституція тільки посилює відповідальність», – зазначає народний депутат.

Ірина Луценко також пояснює, як Конституційний суд захищає прописані норми у законодавстві.

«До слова, 19 стаття Конституції передбачає роль Конституційного суду. Прийнявши законодавчі зміни, ми визначили, що цей суд стоїть на сторожі закріпленого курсу. Тому будь-які рішення, що суперечать йому, будуть заблоковані судом», – наголошує народний депутат.

Країнам альянсу слід надати Україні чіткий перелік вимог для вступу в НАТО, звертає увагу Ірина Луценко.

«Ми проводимо відповідні реформи, а тому закликаємо країни альянсу дати нам чіткий вичерпний перелік тих критеріїв, які Україна повинна виконати, аби за п’ять років вступити в НАТО», – наголошує народний депутат.

Окрім того, Ірина Луценко зазначає: країна, яка є окупантом, не може бути спостерігачем, оцінювати демократичність українських виборів.

«Важливо, щоб у міжнародні місії не допускали громадян, які є підданими країни-агресора. Також спостерігачами не можуть бути іноземці, яких рекомендує РФ. Згідно законодавчих міжнародних норм, зокрема Копенгагенської декларації, вибори і спостереження країн ОБСЄ мають відбуватися із повагою до суверенітету, а також відповідати законам країни. Власне тому ми змінюємо закон про вибори президента, ВРУ, у місцеві ради, аби не допустити до нас агресора», – переконує народний депутат.

Нагадаємо, сьогодні ВРУ закріпила у Конституції курс України на ЄС і НАТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 17:40 :55