Новини » Економіка 7 лютого, 2019, 20:14
Інфляція в Україні: який показник є реальним, – оцінка економіста Новака
ZIK
ZIK

Реальна інфляція сьогодні набагато вища від тієї, яку нам подає Державний комітет статистики. І це явно не 12%.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Андрій Новак.

Гість програми відповів на питання ведучого, чи вплинуть на економіку України кошти, які держава виділила на монетизацію субсидій:

«Якщо з’являються на ринку споживання великі додаткові кошти, то реакція тільки одна – підвищення темпів інфляції. І справа тут навіть не у 6 мільярдах, які виділені на монетизацію субсидій, а в підвищенні пенсій, яке відбудеться з 1-го березня.

І зауважте, наскільки відбудеться індексація пенсій – на 12%. А це відповідає показнику інфляції за минулий рік. Тобто насправді це підвищення пенсій навіть некоректно називати підвищенням», – заявив Андрій Новак.

За словами економіста, це просто індексація на офіційний показник інфляції.

«Але реальна інфляція зовсім не така. Вона далеко не 12%. От давайте візьмемо основні групи. 60% витрат української сім’ї – це продукти харчування.

Як зростали за останній рік ціни на продукти харчування? Новорічний стіл зріс у ціні на 20%, борщовий набір – на 33%, м'ясо – на 34%, а молочна група продуктів у ціні додала 36%. Витрати на транспорт зросли на 27%. За енергоносії я навіть не буду говорити.

То де тут середня інфляція 12%? Як її рахують? Тобто це говорить про те, що реальна інфляція сьогодні вища від офіційної», – додав Андрій Новак.

Нагадаємо, в Нацбанку запевнили, що видача субсидій реальними коштами не спричинить зростання показників інфляції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 04:47 :01