Новини » Економіка 7 лютого, 2019, 17:56
Чому монетизація субсидій є відходом від СРСР – пояснення від блогера
ZIK
ZIK

У нас був такий радянський принцип, що ми добуваємо газ, дотуємо «Нафтогаз» із бюджету й отримуємо дешеве паливо для всіх. Для пенсіонерів, які живуть в однокімнатній квартирі, для молодої сім’ї, яка також живе в однокімнатній квартирі, і для однієї бабусі, яка живе в особняку в Конча-Заспі. І для того, щоб не було «зрівнялівки», в Україні підняли тарифи, а тим, хто потребує допомоги і не в силі сплатити кошти за газ, почали виплачувати персональні субсидії.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Кирило Сазонов.

Гість програми зауважив, що запровадивши монетизацію субсидій, Україна відійшла від радянського принципу дотацій.

«От у нас був такий радянський принцип, що ми добуваємо газ, дотуємо «Нафтогаз» із бюджету й отримуємо дешеве паливо для всіх. Для пенсіонерів, які живуть в однокімнатній квартирі, для молодої сім’ї, яка також живе в однокімнатній квартирі, і для однієї людини, яка живе в особняку в Конча-Заспі газ також дешевий. Тобто всі ми скидаємося зі своєї зарплати на податки і дотуємо усіх: і багатих, і бідних.  

Але людське життя – це найбільша цінність, і я готовий зі своєї зарплати щомісяця віддавати якусь частинку, щоб допомогти бідній людині. Але я не хочу допомагати тій людині, яка має будинок, як десять моїх квартир. Це несправедливо», – підкреслив гість програми.

Саме тому, щоб не було «зрівнялівки», додав Кирило Сазонов, в Україні підняли тарифи, а тим, хто потребує допомоги і не в силі сплатити кошти за газ, почали виплачувати субсидії.

«Так, не обійшлося тут без помилок, не обійшлося і без крадіжок. Але зараз ми пішли далі. Допомогу виплачуватимуть адресно. Адже основне завдання України сьогодні – енергозбереження. Але як заставити людей економити енергію? Примусом це не зробиш, як у радянські часи. Працює тільки мотивація грішми. Тарифи підняли, люди навчилися економити. Тому тепер ті люди, які будуть економити, будуть отримувати субсидію. Більше того, залишатимуть деякі кошти собі. Це мотивація? Це залізна мотивація. Краща за всі гасла», – заявив політолог Кирило Сазонов.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України прийняв рішення запустити з початку березня механізм виплати субсидій за житлово-комунальні послуги готівкою.

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту документу, надання субсидій у вигляді готівкових коштів має стимулювати споживачів до раціонального використання комунальних послуг.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 17:33 :46