Новини » Політика 7 лютого, 2019, 18:33
Від асамблеї до членства в НАТО: керівник делегації України навела приклад вступу Литви
ZIK
ZIK

За зміни до Конституції щодо курсу в ЄС і НАТО проголосували навіть ті депутати, які дуже довго працюють у парламенті і ще десять років тому сумнівалися в такому векторі.

На цьому наголосила народний депутат України Оксана Юринець у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Депутат впевнена, що ухвалення парламентом змін до Конституції щодо курсу в ЄС і НАТО – це дійсно історичний день.

«Ми бачимо, що коли в парламенті всі об’єднуються заради ідеї та національних інтересів, то в депутатів все виходить. Я лише місяць головую в делегації НАТО після Ірини Фріз, а починала це роботи Іванна Климпуш-Цинцадзе. Тобто це була непроста праця, яку потрібно постійно відстоювати протягом тривалого періоду», – пояснила Оксана Юринець.

Голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО зауважила, що Україна має можливість повчитися на досвіді тих країн, які пройшли етап ПДЧ і вступу в НАТО – це Балтійські країни, Румунія, Чорногорія.

«У 2020 році Київ уперше в історії буде приймати Асамблею НАТО. Наприклад, у Литві перша Асамблея відбулася у 2000-му році, а вже у 2004-му ця країна стала членом НАТО. Українцям важливо звернути увагу на цю аналогію, адже Литва так само відривалася від соціалістичного та комуністичного табору й там розуміли, наскільки це важливо для майбутнього країни. Безумовно, Україна йде своїм шляхом і має багато особливостей, які зобов’язана відстоювати», – підкреслила політик.

Також Верховна Рада прийняла за основу та в цілому проект постанови із закликом до НАТО надати Україні ПДЧ. Зокрема український парламент закликає це зробити вже на саміті в грудні цього року.

«Я одразу відправила цю інформацію президенту Асамблеї НАТО Меделін Мун. Такою постановою ми маємо можливість чітко показати, що робимо рішучі кроки в парламенті, чітко називаємо речі своїми іменами і готові до викликів, які отримаємо разом із ПДЧ!» – наголосила Оксана Юринець.

Нагадаємо, 7 лютого народні депутати підтримали внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 12:02 :20