Новини » Суспільство 6 лютого, 2019, 14:45
Волонтери продовжують втілювати різні проекти на допомогу військовим та їхнім родинам
Фото: ZIK
Фото: ZIK

П’ятий рік поспіль в Україні триває війна. Ще з часу Майдану активні, свідомі, патріотичні громадяни врятували країну від загибелі і продовжують це робити дотепер. Щоправда, тепер ситауція із забезпеченням української армії харчами та одягом змінилася на 90%, порівняно з 2014 роком.

Про це розповіли волонтери сьогодні, 6 лютого, під час прес-конференції у Львові.

Основним акцентом у соціальних проектах, які реалізовують упродовж останніх років жінки-волонтери – це передусім діти учасників АТО, діти пільгових категорій, це популяризація сімейних цінностей. Про це зазначила волонтер, депутат Львівської обласної ради, начальник департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації Уляна Дорош.

Уляна Дорош. Фото: ZIK
Уляна Дорош. Фото: ZIK

«У 2017 році розпочався проект «Любіть жити» на базі медичного центру «Ново», в рамках якого проводять безкоштовні обстеження дітей учасників АТО за попереднім записом. Багато уваги приділяється роботі з дипломатичними представництвами, два роки поспіль українських дітей гостинно приймають Грузія, Польща, Молдова. Є ще один цікавий проект – школа інтелектуального та емоційного розвитку «Територія щасливих», де з дітьми учасників АТО працюють психологи, викладачі, медики. Цього року хочемо до цієї школи долучити дружин загиблих учасників АТО з маленькими дітьми», – розповіла Уляна Дорош.

Вона також згадала і про особливий проект – на місці, де загинули українські військові на Донбасі, ставлять пам’ятні хрести, на які Львівська обласна рада виділила кошти. «Без минулого нема майбутнього. Наші діти мають знати і розуміти, чому полягли українські військові на Донбасі», – вважає Уляна Дорош.

«Всі розуміють, що військові – це захист батьківщини, але, мабуть, ніхто не був готовий до того, що відбулося в Україні п’ять років тому. Для нас найважчим був 2014 рік, коли Яворівщина понесла найбільші втрати. Люди тоді опинилися без допомоги, фахової психологічної підтримки. Зараз також треба більше приділяти уваги військовим, бо вони перебувають у групі ризику. Тому стараємося залучати різні програми, зокрема, і такі, щоб менше жінок виїжджали на заробітки», – зазначила волонтерка, мама бійців АТО, депутат Яворівської районної ради Ольга Фомкіна.

Ольга Фомкіна. Фото: ZIK
Ольга Фомкіна. Фото: ZIK

Як мама двох бійців, Ольга Фомкіна зазначила, що на початках війни вони передавали на фронт хлопцям усе – одяг, їжу, бо нічого не вистачало. «А зараз бійці забезпечені достатньо одягом – різним, та харчами. Ситуація порівняно з 2014 роком у цьому відношенні змінилася на 90%», – сказала Ольга Фомкіна.

Доктор політичних наук, доцент кафедри європейської інтеграції та права Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, волонтерка, активна громадська діячка Ірина Кіянка пригадала, що волонтерів у 2015 році об’єднав Центр допомоги учасникам АТО «Фенкіс», який був створений з ініціативи громадських активістів одразу після початку війни на Сході. Центр розташований на території психіатричної лікарні на вул. Кульпарківській у Львові, ним керує лікар-невролог, реабілітолог Андрій Посікіра. «Перші військові, які потрапили у Центр з фронту, були фізично і психологічно прибиті, потребували допомоги. Держава виділяла на їжу тоді аж 10 грн в день на людину, тому насамперед треба було організувати нормальне харчування військових. Дотепер є волонтери, які щотижня привозять військовим, які проходять реабілітацію, відро вареників або макаронів по-флотськи. Щоправда, з середини 2015 року держава вже почала виділяти на харчування до 45 грн в день, зараз вже 70 грн», – зазначила Ірина Кіянка.

Ірина Кіянка. Фото: ZIK
Ірина Кіянка. Фото: ZIK

Ще однією ініціативою волонтерів став соціальний проект «Життя триває», в рамках якого жінки (матері, сестри) чоловіків, які захищають Україну на Донбасі або загинули під час бойових дій, мають можливість безкоштовно за попереднім записом пройти гінекологічний огляд, мамографію та клінічні аналізи у Львові в клініці репродукції людини «Альтернатива». Заступник директор цієї клініки Маріанна Качмарик зазначила, що за 2017 рік було безкоштовно обстежено 168 жінок. «Така допомога жінкам – це наш внесок у загальну справу, ми робимо, що можемо для перемоги України», – сказала Маріанна Качмарик.

Маріанна Качмарик. Фото: ZIK
Маріанна Качмарик. Фото: ZIK
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 01:32 :38