Віце-прем’єр звинуватила «радикалів» Ляшка в перешкоджанні євроінтеграції України

ZIK

У питанні вступу України до НАТО багато залежить від темпів реформування, а вони залежать від спільної роботи всіх інституцій. Якщо у Верховній Раді блокуватимуть прийняття якогось законопроекту, буде неможливо зрушити цілу низку процесів у певних галузях.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем'єр, коментуючи заяву Президента України Петра Порошенка, який заявив, що 2024 року Україна подасть заявку щодо вступу до ЄС та отримає план дій щодо членства в НАТО, нагадала, що вже сьогодні Україна переходить до виконання річних національних програм під егідою комісії «Україна – НАТО».

Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що якщо Україна ефективно виконуватиме свою «домашню роботу» за всіма напрямами, то названа дата – цілком досяжна ціль.

«Очевидно, багато залежить від темпів реформування, а вони залежать не тільки від однієї інституції в країні. Це залежить від спільної роботи всіх інституцій. Якщо у Верховній Раді блокуватимуть прийняття якогось законопроекту, то ми не зможемо зрушити цілу низку процесів у тій чи іншій галузі», – зазначила віце-прем'єр.

Гостя програми нагадала, що в країнах, які стали членами ЄС і НАТО, партії чубилися між собою з будь-яких питань, проте питання європейської та євроатлантичної інтеграції їх об’єднували.

«У нас це кожен використовує на свою користь. До речі, деякі партії, які з такими гаслами заходили в парламент, зараз роблять все для того, щоб ми порушували Угоду про асоціацію. Наприклад, Радикальна партія», – заявила віце-прем'єр.

Як повідомляли, 20 вересня 2018 року народні депутати скерували до Конституційного суду України президентський проект змін до Конституції України про незворотність курсу до ЄС і НАТО.

22 листопада 2018 року парламент прийняв за основу в першому читанні законопроект №9037 про внесення змін до Конституції України про незворотність курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Так, 311 депутатів проголосували за прийняття документу.

КСУ наприкінці листопада опублікував рішення про внесення змін до Конституції у частині закріплення курсу України в НАТО та Євросоюз. Такі зміни в КСУ визнали відповідними статтями 157 і 158 Конституції України.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявив, що в найближчі п’ять років Україна отримає рішення про надання членства в НАТО.

Loading...