Новини » Політика 6 лютого, 2019, 17:55
Віце-прем’єр спрогнозувала завтрашнє голосування за зміни до Конституції

У Верховній Раді України завтра буде необхідна певна кількість голосів депутатів для ухвалення змін до Конституції щодо закріплення курсу до ЄС і НАТО.

У цьому переконана віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. Про це вона заявила в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, відповідаючи на запитання, чи знайдуться завтра в сесійній залі Верховної Ради голоси, щоб внести зміни до Конституції щодо закріплення курсу до ЄС та НАТО, нагадала, що понад три сотні народних депутатів зайшли до ВРУ VIII скликання саме із підтримкою європейської та євроатлантичної інтеграції.

«Я хочу бачити підтвердження їхнім голосуванням тих гасел, на яких вони обиралися до парламенту. Я вірю в те, що буде більше 300 голосів завтра для того, щоб ці зміни до Конституції були зафіксовані для нас на майбутнє», – зазначила гостя програми.

Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що свого часу в Литві були прийняті конституційні закони, які забезпечували незворотність курсу Литви до ЄС і НАТО. 

«І це допомогло країні, коли комуністи знову повернулися до влади, пройти той час і успішно далі рухатися до членства в Альянсі», – зазначила гостя програми.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також нагадала, що у Верховній Раді на розгляді перебувають 57 законопроектів, спрямованих на виконання Угоди про асоціацію із Євросоюзом: «Тут є, як реально показувати свою відданість євроінтеграції».

Як повідомляли раніше, 20 вересня 2018 року народні депутати скерували до Конституційного суду України президентський проект змін до Конституції України про незворотність курсу до ЄС і НАТО.

22 листопада 2018 року парламент прийняв за основу в першому читанні законопроект №9037 про внесення змін до Конституції України про незворотність курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Так, 311 депутатів проголосували за прийняття документу.

КСУ наприкінці листопада опублікував рішення про внесення змін до Конституції у частині закріплення курсу України в НАТО і Євросоюз. Такі зміни в КСУ визнали відповідними статтями 157 і 158 Конституції України.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявив, що у найближчих п’ять років Україна отримає рішення про надання членства в НАТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-01 21:45 :47