Новини » Суспільство 6 лютого, 2019, 12:23
Тварини-кіборги: у Китаї створили щурів, які слухаються команд людського мозку
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У Китаї лабораторні щури з імплантованими електродами легко впоралися зі складним лабіринтом, користуючись сигналами, які надходили безпосередньо від мозку людини.

Нейрофізіологи вже демонстрували можливості прямого зчитування і передачі патернів нейронної активності з одного мозку в інший. Це робили і на щурах за допомогою впроваджених в голову мікроелектродів, і на людях, використовуючи електроенцефалографію (ЕЕГ). Однак тепер китайські вчені «з’єднали мізки» і тих і інших, створивши інтерфейс, який дозволяє людині передавати сигнали у мозок щура і керувати ним при виконанні досить складних задач по навігації.

Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі Scientific Reports, пише naked-science.

Роботу спільно виконали дві команди дослідників Чжецзянського університету у китайському Ханчжоу – біологи з групи професора Кеди Сюй (Kedi Xu) і програмісти під керівництвом Ган Паня (Gang Pan). Шести лабораторним щурам вдалося вдало впровадити по парі мікроелектродів, спрацьовує по бездротовому сигналу. Тварин навчили розрізняти команди того та іншого електродів і реагувати на один, повертаючи праворуч, а на іншій – ліворуч.

До експерименту були підготовлені також і люди-добровольці. Апарат ЕЕГ передавав сигнали їх мозку на комп’ютер, дозволивши навчити алгоритми розпізнавання двох патернів активності, відповідних простим командам – ​​»наліво» і «направо», – при цьому звичайне моргання повідомляло команду «вперед». Нарешті, люди і гризуни були пов’язані один з одним. Тварин помістили в досить складний для них лабіринт з драбинами і тунелями. Однак, перебуваючи «під управлінням людини», вони раз по раз легко і швидко справлялися із завданням.

Автори вважають, що такі прямі «міжвидові інтерфейси «мозок – мозок»«ув майбутньому дозволять створювати справжніх тварин-кіборгів, повністю керованих, які підходять для виконання пошукових, рятувальних та інших завдань. Втім, деякі фахівці дивляться на таку перспективу скептично.

«Чи можна використовувати таку технологію, щоб управляти щуром, що несе невелику рацію і камеру через зруйновану будівлю? – запитує Ангус Макморланд (Angus McMorland) з Оклендського університету. – Так, виглядає так, що це може спрацювати, проте звичайне ручне управління буде куди надійніше».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 22:57 :18