Новини » Львів 6 лютого, 2019, 12:35
Шахтарі «Львіввугілля» анонсують радикальні дії у разі невиплати зарплати
Пікет шахтарів Львіввугілля під стінами Львівської ОДА. Фото: Микола Тис/ZIK
Пікет шахтарів Львіввугілля під стінами Львівської ОДА. Фото: Микола Тис/ZIK

Під час акції протесту під Львівською ОДА шахтарі «Львіввугілля» оприлюднили звернення до Кабміну та керівництва області. У разі невиконання їх вимог, зокрема, щодо виплати зарплати обіцяють більш радикальні дії.

Про це повідомив кореспондент IA ZIK.

Голова Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин попередив, що гірники не прийшли під ЛОДА на годину, а можуть залишитися там і на кілька днів. «Побачимо, чи у них нерви витримають… У разі невиконання вимог, залишаємо за собою право на більш радикальні дії», – наголосив О.Турчин.

Голова Регіонального об’єднання незалежної профспілки гірників України м. Червонограда Віталій Оніжук у коментарі IA ZIK повідомив: «Ситуація із виплатою зарплати дуже тяжка. Сьогодні вже лютий, а зарплата не виплачена ще за грудень і за січень. Нам винні близько 200-220 млн грн. За грудень виплатили 57%. Що далі буде, не знаємо. Усе залежить від одного: ми не маємо збуту. Будуть великі проблеми щодо Національної вугільної компанії, яка створена фактично для закриття шахт. Якщо ми не знайдемо коштів, шахти, які не можуть на себе заробити, потрібно буде закривати. А це у ДП «Львіввугілля» чотири шахти із шести. А куди людей подіти?».

«Вимагаємо зарплату, скасування наказу про Національну вугільну компанію, збуту вугілля. Добротвір, Бурштин поряд, а ми возимо вугілля за 700-800 км. ДТЕК, маючи своє вугілля, нас не впускає на ринок», – додав В.Оніжук.

Голова Об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько повідомив про підтримку вимог шахтарів.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

«Ми говоримо нашій владі: це не політична акція, не треба нас змішувати з політикою. Віддайте нам наші гроші. Це гроші шахтарів, які працюють на державному підприємстві. Вимагаємо від держави своєї зарплати. За вами стоять ваші сім’ї. І коли на Різдво ви не отримали зарплати, то що ми маємо робити, від кого вимагати законні наші гроші? Ми з вами солідарні», – наголосив він.

Заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк, який вийшов до пікетувальників, запевнив що облрада підтримує вимоги шахтарів та на найближчій сесії буде прийнято відповідне звернення депутатів до Кабміну. «Ми підтримуємо ваші вимоги, бо вони є абсолютно справедливі», – сказав В.Гірняк.

Перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський повідомив, що голова ЛОДА Олег Синютка сьогодні перебуває у службовому відрядженні у Києві, де буде піднімати, зокрема, і питання виплати заробітної плати шахтарям.

«Ми всі разом напрацьовуємо варіанти вирішення питання. Як тільки кошти заходять на Центренерго, вони відразу скеровуються до вас. Я розумію, що це не ті кошти, які б ви хотіли бачити, щоб відразу прийшло 100 чи 160 млн грн. Надійшло 15 млн грн – скеровано до вас, надійшло вчора 10 млн грн – скеровано до вас. Сьогодні говоримо про 57% виплати заробітної плати (за грудень, – ZIK)», – зазначив Р.Замлинський.

Він також зазначив, що «Львіввугілля» має вирішити, як 200 млн грн, які пообіцяв міністр палива та енергетики, ефективно інвестувати в шахти. «Ми з вами однодумці і разом готові працювати у цьому питанні», – запевнив Р.Замлинський.

Як повідомлялося, сьогодні понад 200 шахтарів за підтримки профспілкових організацій пройшли ходою центром Львова до приміщення Львівської ОДА. Пікетувальники вигукували: «Зарплату! Зарплату!». Біля ЛОДА вони озвучили свої вимоги до влади.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 07:26 :34