Новини » Політика 6 лютого, 2019, 17:52
Рева пояснив, як відрізнятиметься видача субсидій готівкою пенсіонерам та працездатному населенню
ZIK
ZIK

Пенсіонери будуть отримувати гроші за субсидії разом із пенсією. Кошти надходитимуть через пенсійний фонд, тобто через банк або «Укрпошту». Водночас працездатне населення зможе забирати свою субсидію у відділеннях «Ощадбанку».

Про це на засіданні у Міністерстві соцполітики щодо запровадження монетизації субсидій, яке транслював ZIK, заявив міністр соцполітики Андрій Рева.

«Під керівництвом віце-прем’єр міністра ми створили робочу групу. Відповідно до ухваленого рішення, з 1 березня житлові субсидії будуть надаватися готівкою, безпосередньо громадянам. Готівкова форма застосовуватиметься до тих людей, яким субсидія призначена, починаючи з жовтня-грудня 2018 року», – пояснює Андрій Рева.

У березні цього року понад три мільйони домогосподарств, що мають субсидії, отримають готівкові кошти за лютий, запевняє міністр соцполітики.

«В середньому – це півтори тисячі гривень на одне господарство. Аналогічні виплати будуть у квіті і травні. Після цього призначимо субсидії на новий сезон, починаючи від травня», – зазначає Андрій Рева.

Також міністр соцполітики звертає увагу на те, що майже 70% субсидіантів – це пенсіонери.

«Пенсіонери будуть отримувати гроші за субсидії разом із пенсією. Кошти надходитимуть через пенсійний фонд, тобто через банк або «Укрпошту». До слова, банки для пенсіонерів обрані за результатами конкурсу. Щодо «Укрпошти», то вона має забезпечити доставку коштів або на господарство, або у відділення», – наголошує Андрій Рева.

Крім того, міністр соцполітики розповів як виплачуватиметься субсидія решті населення.

«Операція відбуватиметься через спеціальну програму «Ощадбанку», як грошовий переказ. Людина може звернутися у будь-яке відділення, а показавши паспорт їй виплатять готівку», – говорить Андрій Рева.

Пенсіонерам виплачуватимуть кошти за субсидії від четвертого до двадцять п’ятого березня, каже міністр соцполітики.

«Водночас, люди, які не є пенсіонерами, зможуть отримати гроші від 12 березня у відділеннях «Ощадбанку». Там же вони матимуть змогу розрахуватися за житлово-комунальні послуги», – підкреслює Андрій Рева.

Міністр соцполітики переконаний, що найскладнішим в процесі монетизації субсидій є інформування населення.

«Ми постараємося надіслати кожному персональне повідомлення про розмір субсидій і спосіб виплати. Працездатним людям слід звернутися до відділень «Ощадбанку». До того ж їм потрібно своєчасно оплатити послуги, бо заборгованість може унеможливити призначення субсидій», – пояснює Рева.

Крім того, кожному отримувачу субсидій «Укрпошта» відправить інструкцію, де будуть розписані усі необхідні речі, наголошує міністр соцполітики.

«Увесь механізм було затверджено постановою Кабміну, яка набирає чинності після підписання і публікації. Фактично, з лютого ця система юридично почне діяти. Ми готові до впровадження механізму протягом наступних трьох тижнів», – додає Андрій Рева.

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко також прокоментував початок монетизації субсидій. Він переконаний, що монетизація пільг стимулюватиме людей бути енергоощадливими.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 16:27 :08