Новини » Політика 6 лютого, 2019, 16:04
Порошенко про старт монетизації субсидій: Ми довіряємо людям
ZIK
ZIK

За статистикою, громадяни, які отримували субсидії, споживали у 1,5-2 рази більше ресурсів, ніж ті, хто не мав жодних пільг. Тож монетизація пільг стимулюватиме людей бути енергоощадливими. Окрім того, програма, частково спрямована і на боротьбу із бідністю.

Про це на засіданні у Міністерстві соцполітики щодо запровадження монетизації субсидій, яке транслював ZIK, заявив Президент України Петро Порошенко.

Він наголосив: механізм субсидії запровадили для того, щоб компенсувати виплати за комунальні послуги для малозабезпечених. Однак, такі споживачі не зацікавлені у скороченні витрат ресурсів.

«Є дуже тривожна статистика, коли споживачі субсидій використовують у 1,5-2 рази більше газу, ніж ті, хто за нього розраховується живими грошима», – підкреслив Порошенко.

За його словами, раніше на перешкоді монетизації стояла недовіра до громадян.

«Казали: якщо віддати готівку пенсіонерам чи малозабезпеченим, вони не заплатять. Хочу наголосити: я, як Президент, прем’єр-міністр та уряд довіряють українцям. Саме тому ми реалізовуємо і запускаємо процес монетизації субсидій. Щоб ті, хто отримує субсидії, мали можливість їх одержати у готівковій формі», – підкреслив Порошенко.

На його думку, це зробить партнерами усіх громадян, мотивуватиме скоротити споживання ресурсів і забезпечить енергоефективність та енергозбереження.

«Ми довіряємо людям. Це ключовий меседж. Монетизація субсидій, у тому числі, спрямована і на боротьбу з бідністю. Зекономлені гроші залишаються в розпорядженні малозабезпечених та підвищують їх рівень соціального захисту», – вважає Президент.

Він підкреслив: це не повний перелік ініціатив влади щодо боротьби з бідністю. Буде звернено увагу і на ситуацію з багатодітними сім’ями та розглянуто можливості спрямування коштів, які надійдуть від розмитнення автомобілів на єврономерах, на індексацію пенсій – якщо надходження до держбюджету перевищать 1 млрд гривень.

«Можу сказати, що вже зараз цей показник значно перевищений і дає можливість Президентові та уряду зробити відповідні кроки», – підкреслив Порошенко.

При цьому, він зауважив: важливо, що вдалось відпрацювати усі механізми з «Ощадбанком» та «Укрпоштою», щоб логістика «працювала, як годинник».

Як повідомлялось, Кабінет міністрів України прийняв рішення запустити з початку березня механізм виплати субсидій за житлово-комунальні послуги готівкою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 05:57 :13