Наступний крок – план дій щодо членства в НАТО: віце-прем'єр оцінила ідею змін до Конституції

ZIK

Закріплення у Конституції України стратегічної цілі щодо членства в ЄС та НАТО створює запобіжник від реваншистських настроїв.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Гостя програми, коментуючи підписання протоколу про вступ Македонії до НАТО, яке відбулося сьогодні, зауважила, що це є свідченням того, що двері до Альянсу залишаються відчиненими.

«Для себе ми розглядаємо це як приклад, бо в нас є багато міфів, мовляв, Альянс не розширюється, не готовий приймати нових членів. Ми бачимо, що Чорногорія недавно стала членом НАТО, зараз – Північна Македонія, тому ми теж виходимо з того, що 2008 року в Бухаресті було прийняте рішення про те, що Україна та Грузія будуть членами Альянсу. Наступний крок на цьому шляху – надання плану дій щодо членства», – нагадала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Саме тому на підтвердження євроатлантичного вибору, для протидії реваншу й збереження державності, продовжила вона, нині для України є важливим закріпити у Конституції стратегічної цілі щодо членства в ЄС та НАТО.

«Це унеможливлює, створює запобіжник від реваншистських настроїв. Будь-який президент буде зобов’язаний виконувати Конституцію, будь-який парламент та уряд будуть зобов’язані виконувати Конституцію», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Як повідомляли, 20 вересня 2018 року народні депутати скерували до Конституційного суду України президентський проект змін до Конституції України про незворотність курсу до ЄС і НАТО.

22 листопада 2018 року парламент прийняв за основу в першому читанні законопроект №9037 про внесення змін до Конституції України про незворотність курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Так, 311 депутатів проголосували за прийняття документу.

КСУ наприкінці листопада опублікував рішення про внесення змін до Конституції у частині закріплення курсу України в НАТО і Євросоюз. Такі зміни в КСУ визнали відповідними статтями 157 і 158 Конституції України.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявив, що у найближчих п’ять років Україна отримає рішення про надання членства в НАТО.

Loading...