Кредит, спрямований на реформу медицини, четвертий рік лежить «мертвим грузом» на рахунках, – Рахункова палата

Фото: Нужненко Сергій/УНІАН

Міністерство охорони здоров’я України не використовує кредит Світового банку на підвищення якості медпослуг в регіонах. Так, четвертий рік левова частина позики, зі 215 млн доларів, лежить «мертвим грузом» на рахунку.

Про це на своїй сторінці у Facebook заявив заступник голови Рахункової палати Андрій Майснер, посилаючись на висновки, оприлюднені на офіційному сайті органу.

Він підкреслив: одним із об’єктивних індикаторів успішності реформ є ефективність використання бюджетних коштів на цілі реформування.

«Ні рішення судів про відсторонення, ні теги на підтримку потенційно відстороненої керівниці МОЗу, а саме такі об’єктивні вимірювання відображають реальний стан речей в одній з найчутливіших сфер життєдіяльності держави», – написав Майснер.

В оприлюдненому звіті Рахункової палати йдеться про те, що Україна у 2015 році взяла позику у 215 млн доларів США від МБРР. Кошти повинні були направити на боротьбу і профілактику серцево-судинних захворювань, раку, закупівлю медобладнання, навчання медперсоналу.

Однак за три роки МОЗ розподілило в регіони лише 52,8 млн доларів, тобто, менше третини від загальної суми, 72% коштів так і не використано. Понад 7 млн доларів залишаються на рахунках місцевих бюджетів як незатребувані, а 45,5 млн доларів (або 70%) використовували виключно на оргвитрати, наприклад семінари чи тренінги.

При цьому, держава платить комісію і відсотки по кредиту, в тому числі і за невикористані кошти.

«За цей час за позикою сплачено з бюджету майже 3 млн долларів США», – підкреслив Андрій Майснер.

Нагадаємо, окружний адміністративний суд Києва тимчасово заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я. Рішення суду стосувалося позову нардепа від «Радикальної партії Олега Ляшка» Ігоря Мосійчука.

Loading...