Новини » Світ 6 лютого, 2019, 13:41
Греція й Туреччина зробили крок до порозуміння щодо старих конфліктів
Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Анкара й Афіни виступають за мирне вирішення конфліктів, що впродовж багатьох років ускладнюють відносини між двома країнами.

Про це заявили президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган і прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас після зустрічі в Анкарі учора, 5 лютого, передає DW.

Обидві країни планують активніше співпрацювати у боротьбі з тероризмом, розв’язанні конфлікту навколо Північного Кіпру, а також щодо розробки корисних копалин в Егейському морі.

«Незважаючи на те, що у наших відносинах часом траплялися небажані ситуації, ми знаходили можливості, щоб все залагодити», – наголосив Ердоган, цитує агентство dpa. Ципрас, своєю чергою, назвав зустріч «чесною та ефективною» і висловив надію, що вона допоможе Туреччині і Греції вирватися із «замкнутого кола криз».

Однією з важливих тем діалогу між лідерами країн стала боротьба з тероризмом. Зокрема, Ердоган висловив невдоволення тим, що Греція прийняла вісьмох турецьких солдатів, які втекли з країни після невдалої спроби військового перевороту в 2016 році. Троє з них уже отримали в Греції політичний притулок, щодо інших також очікується позитивне рішення.

За словами Ердогана, він бажав би побачити в цьому питанні з боку Греції готовність до більш інтенсивного співробітництва. У відповідь на це Ципрас заперечив, що «грецька юстиція ухвалила рішення, котре повинна поважати кожна правова держава».

Щодо нелегальної міграції, то попри угоду між Анкарою і ЄС, за 2018 рік з Туреччини до Греції прибули близько 48 тисяч мігрантів.

Ще одним приводом для розбіжностей між двома країнами є питання про права розробки газових родовищ біля берегів Кіпру. Туреччина перешкоджає видобутку Грецією корисних копалин в акваторії Егейського моря до того часу, поки обидві країни не врегулюють конфлікт навколо поділу острова на грецьку частину (Республіка Кіпр) і турецьку (Турецька Республіка Північного Кіпру). Після переговорів в Анкарі обидві сторони висловилися за вживання «конструктивних заходів» для зняття напруженості і постановили розробити для цього спеціальний «план дій».

Довідка IA ZIK.

Візит Ципраса до Туреччини триватиме і 6 лютого. Поїздка Ердогана до Греції в 2017 році стала першим візитом президента Туреччини в цю країну за 65 років. Тоді Ердоган несподівано запропонував переглянути Лозанський договір 1923 року, за яким Греція отримала острови в Егейському морі, які раніше належали туркам, і заявив про «дискримінацію» Афінами мусульманського населення в північній частині Греції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 08:04 :38