Новини » Економіка 5 лютого, 2019, 18:09
Як «латають діри» держбюджету: фінансовий експерт розповів про метод уряду
ZIK
ZIK

Шість мільярдів гривень, які передбачені на відшкодування субсидій, не матимуть негативних наслідків для інфляції, бо більша частина цих коштів піде на оплату газу.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив координатор Громадянської платформи «Нова країна» Тарас Козак.

Тарас Козак заявив, що НБУ, провівши розрахунки, вважає, що експериментальна система нарахування субсидій у березні не матиме негативних наслідків для інфляції.

«Спочатку були переживання, що шість мільярдів гривень, передбачені на відшкодування субсидій, матимуть вплив на економіку. Але цього не буде, тому що за оцінками більша частина цих коштів піде не на споживчий ринок, а на оплату газу. Якби там не було, наші люди звикли в більшості платити за комунальні послуги вчасно», – зазначив пан Козак.

А щодо того, звідки уряд візьме на це кошти, Тарас Козак вважає, що їх можна брати чесно або нечесно. Чесно – означає те, що доведеться залучити гроші через випуск державних цінних паперів або через отримання позик якимось іншим чином. 

«Але останнім часом Мінфін чи Казначейство використовує не свої кошти, а кошти місцевих бюджетів для того, щоб закривати діри в загальнодержавних видатках», – вважає координатор Громадянської платформи «Нова країна».

Як повідомлялося раніше, субсидія в результаті монетизації стане соціальною виплатою, і з 1 березня пенсіонери почнуть отримувати її одночасно з пенсією.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 07:54 :06