Новини » Світ 5 лютого, 2019, 16:27
Сьогодні в діях РФ є всі 4 фактори, що призвели до розвалу СРСР, – Шмулевич
ZIK
ZIK

До розвалу Радянського Союзу призвели чотири фактори: гонка озброєнь зі США, яку не змогла витримати російська економіка, втручання у внутрішні конфлікти інших держав, багатомільярдна допомога прорадянським режимам за межами Союзу і розвал інфраструктури – аварія на ЧАЕС тощо. Усі ці фактори ми можемо бачити і сьогодні в діях Росії.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів ізраїльський політолог Авраам Шмулевич.

Він переконаний, що після призупинення дії договору про ліквідацію ракет малої та середньої дальності ми спостерігаємо новий етап гонки озброєнь. При цьому, розпочала її саме Росія.

«Найімовірніше, американці праві, що росіяни першими порушили договір. Сьогодні російські коментатори, журналісти та вчені говорять, що ядерна зброя – це не страшно, і її можна застосовувати. У СРСР пропаганда навпаки говорила, що ядерну зброю ніколи застосовувати не можна, мовляв, вона створена для того, щоб не було війни», – підкреслює політолог.

Натомість сьогодні, з його слів, росіяни цілком допускають застосування ядерної зброї. Ба більше, розповідає експерт, нині Росія готується до війни.

«Як мені сказав у приватній розмові один з високопоставлених російських чиновників, Росія готується до війни, але ніхто не знає з ким. Зрозуміло, що ця війна буде не проти Мадагаскару і, навіть, не проти Китаю. Російська пропаганда говорить, що противниками є Захід, НАТО, а мета – відновлення імперії в тих кордонах, що були за Радянського Союзу чи навіть за царя», – розповів Авраам Шмулевич.

Тому, пояснює фахівець, мова йде не лише про приєднання до складу «імперії» України, а й про Аляску та Каліфорнію.

«Тобто Росія свідомо втягується гонку озброєнь. Тут ми побачимо доволі знайому картину, яка була перед розвалом Радянського Союзу. До цього призвели чотири фактори: гонка озброєнь зі США, яку не змогла витримати російська економіка, втручання у внутрішні конфлікти інших держав, багатомільярдна допомога про радянським режимам за межами Союзу і розвал інфраструктури – аварія на ЧАЕС тощо», – зазначив експерт.

З його слів, всі ці фактори ми можемо бачити і сьогодні в діях Росії. Зокрема, сьогодні вона входить у гонку озброєнь, хоча її економіка у значно гіршому стані, ніж економіка СРСР.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки заявили про призупинення дії договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Своєю чергою президент РФ Володимир Путін заявив про дзеркальну відповідь.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 14:51 :34