Новини » Регіони 5 лютого, 2019, 11:23
Скорочення кількості отримувачів субсидій на Волині спричинило борги за газ

Скорочення за два останні роки в майже два рази субсидіантів серед жителів Волині призводить до пропорційного зростання неплатежів за газ. Борги за газ клієнтів «Волиньгаз Збуту» досягли 529 млн грн.

Про це IA ZIK повідомили на підприємстві «Волиньгаз Збут».

Зменшення отримувачів субсидій, яке збіглося з черговим здорожчанням газу (24%,) на сьогодні є основною причиною загальної заборгованості жителів регіону. Вона вже сягнула майже 380 млн грн.

В опалювальному періоді на Волині за два роки на 60% зменшилась кількість отримувачів субсидій. Держава запровадила суворіші правила одержання субсидії – соціальний норматив зменшився із 5 до 4 куб м, а в разі несплати за газ протягом двох місяців нарахування субсидії припиняється. До слова, зміни щодо субсидій стосуватимуться лише тих споживачів, хто почав їх оформляти цьогоріч.

Ще одне гостре питання стосовно субсидій стосується оплати обов’язкового платежу. За роз’ясненнями органів соціального захисту, споживач повинен платити обов’язкову частку, якщо використовує газ. Згідно з Положенням, у разі, якщо вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Що стосується боргу інших категорій споживачів, то заходи з підтримки платіжної дисципліни дозволяють стримувати різке їх зростання. Боржники одержали від газовиків понад 20 тис. електронних повідомлень, з них – понад 3,5 тис. SMS, 5 тис. повідомлень за допомогою голосового меню IVR та понад 3,4 тис. дзвінків від менеджерів Call center.

Щоб уникнути відключення від газопостачання, боржникам слід розрахуватися за спожитий газ. Повторне приєднання до системи газопостачання можливе лише після повного погашення заборгованості та компенсації збитків, пов’язаних з припиненням та поновленням газопостачання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 10:25 :03