Новини » Світ 5 лютого, 2019, 15:25
Припинення дії «ракетного» договору між США та РФ найбільше розізлило Китай, – експерт
ZIK
ZIK

Китай не потрапляв під дію договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, тож міг спокійно розвивати таке ракетобудування. Найімовірніше, Китай відмовиться від участі у схожому договорі, оскільки для нього важливо володіти такими ракетами, щоб «лякати» Тайвань.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив журналіст-міжнародник Іван Яковина.

Директор Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України Сергій Корсунський підкреслив, що для Сполучених Штатів договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності мав сенс лише в одному контексті – захисті європейських союзників.

«Навіть ракети середньої дальності до самих Штатів долетіти не можуть. Тому коли підписувався цей договір, йшлося про те, що потрібно було створити відповідні умови на європейському потенційному театрі бойових дій», – пояснює дипломат.

Втім, підкреслив він, за ці 32 роки, що минули з моменту підписання договору, змінились технології і немає жодної необхідності розміщувати такі ракети на землі.

«А найголовніше те, що політика Дональда Трампа полягає в тому, що Європа повинна сама себе захищати. За час, що минув, аналогічні ракети почав виробляти і Китай. Це є серйозною загрозою інтересам Сполучених Штатів», – наголосив Сергій Корсунський.

Саме тому, на його думку, Сполучені Штати Америки і призупинили дію «ракетного» договору. Втім, підкреслює експерт, у рішенні США мова йде про те, що коли протягом 6 місяців нічого не трапиться, дія договору припиниться.

«Вони пропонують переглянути угоду, маючи на увазі врахування нових технологій та ідею зробити цей договір багатостороннім, щоб залучити туди в тому числі і Китай. Наскільки я розумію, Росія не планує висувати жодних ініціатив, але готова розглянути пропозиції США», – зазначив директор Дипломатичної академії при МЗС України.

Журналіст-міжнародник Іван Яковина зауважив, що найбільше розірвання договору розізлило саме Китай. Мовляв, КНР не потрапляла під дію договору, тож могла спокійно розвивати таке ракетобудування.

«Зараз такі ракети можуть з'явитись у всіх, що дуже не подобається китайцям. Я фактично впевнений, що Китай відмовиться від участі у схожих договорах, оскільки для нього дуже важливо володіти такими ракетами, аби, наприклад, лякати Тайвань. Без схожих ракет дуже важко буде це робити. Тож, я думаю, Китай не підпише договору», – переконаний Яковина.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки заявили про призупинення дії договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Своєю чергою президент РФ Володимир Путін заявив про дзеркальну відповідь.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 10:52 :31