Новини » Політика 5 лютого, 2019, 19:57
Продаж зброї завжди був бізнесом президентів, – Стецьків
ZIK
ZIK

Якщо розглядати розкрадання в армії як загальнонаціональну проблему, то слідство може вийти на досить неприємні результати розслідування.

На цьому наголосив народний депутат України попередніх скликань Тарас Стецьків у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Коментуючи розслідування ТСК щодо розкрадань в армії у 1994-2017 роках, політик зауважив, що значною проблемою є те, що тимчасові слідчі комісії, на жаль, не мають достатньо повноважень.

«Коли я був народним депутатом України, то працював у багатьох слідчих комісіях. Але законодавство є таким, що ТСК може тільки заслухати свідків, зібрати матеріали, але потім все одно змушена передавати їх до правоохоронних органів. Також комісія може доповісти парламенту про висновки виконаної роботи. І це максимум, що можна зробити», – пояснив Тарас Стецьків.

Він підкреслив, що коли розглядати розкрадання в армії як загальнонаціональну проблему, то слідство може вийти на досить неприємні результати розслідування.

«Продаж зброї в Україні завжди був бізнесом президентів. Зброю у нас продають спеціалізовані організації, зокрема в різні часи це були і «Укрспецекспорт», і «Укрінмаш» та «Укроборонпром». Керівники цих організацій призначаються указом Президента, тоді як парламент не має на це жодного впливу. РНБО курує цей процес, і зброя, яка за рішенням Кабміну вилучається з армії, продається за зовнішніми контрактами. Визначити ціни цих контрактів і реальну вартість майна, яке продається, дуже важко, адже торгівля зброєю у світі завжди була прибутковим бізнесом», – визнав Тарас Стецьків.

Відтак він припускає, що в межах такого масштабного розслідування може з’ясуватися, що фігурантами цих процесів є все вище керівництво України протягом усіх років незалежності.

«Українська політика з того моменту, як отримала незалежність, все одно була сильно залежною від впливу Росії, зокрема через фінанси, агентуру КГБ, підкупи, шантаж і тому подібне. Росія завжди маніпулювала тими людьми, які були всередині виконавчої влади України і саме так змушувала робити те, що їй було потрібно – знищувати військову потужність України, здавати таємну інформацію і таке інше.

Найбільшого розквіту це набуло за часів Януковича, адже ні при одному президентові міністром оборони не був громадянин Росії. Які ще міністри оборони були причетні до розкрадань в армії – має бути встановлено на дуже серйозному фаховому рівні. Але ми повинні знати одне – за весь час української незалежності згідно із законодавством міністри оборони не мали відношення до продажу зброї», – констатував Тарас Стецьків.

Нагадаємо, Генпрокурор Юрій Луценко за підсумками засідання ТСК щодо розкрадання в армії повідомив, що трьом колишнім міністрам оборони України – Єжелю, Лебедєву та Саламатіну – оголосили про підозру. Їм інкримінують або службове недбальство, або державну зраду. Протягом року слідство має дати оцінку діям інших учасників процесу роззброєння армії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 12:05 :58