Новини » Суспільство 5 лютого, 2019, 14:04
Підтримали науку: Рада заснувала премії та стипендії для молодих вчених

Народні депутати після тривалого обговорення за повною процедурою підтримали постанови про премії та стипендії Верховної Ради України для молодих учених.

За проект постанови № 9505 під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 236 обранців, за проект постанови № 9506 – 238 депутатів.

Нагадаємо, після відкриття десятої сесії ВРУ восьмого скликання парламентарі з фракції Радикальної партії заблокували трибуну і не розблокували її навіть після оголошеної для політичних консультацій перерви, а в парламентській залі згодом не знайшлося голосів для ухвалення у другому читанні одного із «безпекових» законів та затвердження порядку денного сесії ВРУ. Тож голова ВРУ пояснив, що за таких умов він має право ставити на голосування лише проекти постанов або ж законопроекти у другому читанні.

Спікер оголосив про початок розгляду проекту Постанови про Премію Верховної Ради України молодим ученим № 9505. Депутати розглянули його за повною процедурою.

Один із авторів проекту постанови, народний депутат Олександр Співаковський зазначив, що документом передбачено заснування 30 премій Верховної Ради України молодим ученим, розмір кожної з них становить шістдесят прожиткових мінімумів. Також пропонується установити, що премію щороку присуджуватимуть молодим ученим – громадянам України віком до 35 років, якщо вчений має вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, або до 40 років, якщо вчений має науковий ступінь доктора наук за отримані вагомі наукові здобутки.

За основу і в цілому проект постанови із другої спроби підтримали 236 обранців.

Після цього голова ВРУ вдруге поставив на голосування тижневий порядок денний, проте «за» проголосували лише 170 обранців.

Тож Рада перейшла до розгляду наступного проекту постанови – про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук № 9506. Ідеться про 30 іменних стипендій ВРУ для молодих учених – докторів наук із щомісячною виплатою кожної у розмірі п’яти прожиткових мінімумів.

Проект постанови під час голосування підтримали 238 депутатів.

Додамо, допоки тривав розгляд постанов, нардепи з фракції Радикальної партії продовжували блокувати трибуну.  

Як повідомляли раніше, КМУ розширив категорії одержувачів соціальних стипендій, зокрема, надав право на її отримання всім учасникам бойових дій та постраждалим учасникам Революції Гідності.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 15:48 :46