Новини » Львів 5 лютого, 2019, 10:24
Перша перемога громади проти схем забудов від ЛМР: на чий бік стане суддя, відсторонений ВККС

Вчора у Львівському окружному адміністративному суді відбулося слухання справи щодо незаконності надання виконкомом ЛМР дозволів на забудову. Йдеться про те, що ЛМР дозволила будівництво багатоповерхових будинків на територіях, де згідно з діючими первинними документами можна зводити лише багатоквартирні будинки до 4 поверхів.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Сторона захисту, себто ЛМР, стверджує, що це загальноприйнята у Львові практика і до того не було жодних прецедентів, коли рішення оскаржувалось.

Представник позивача, а саме ОСББ «Малоголосківська 8д», яке межує з цими новобудовами і чиї інтереси вони порушують, не згідні з таким твердженням, обґрунтовано доводячи, що ЛМР не мала права надавати дозвіл, не внісши зміни у документи, що надають право на багатоповерхову забудову (зміни зонінгу з малоповерхової забудови Ж1 на багатоповерхову Ж3).

Претензії позивача додатково обґрунтовані тим, що юристи ОСББ вже виграли у першій інстанції спір з ЛМР, у якому визнано незаконним рішення виконкому, на яке власне намагається спиратися сторона захисту у цьому судовому спорі. Апеляційне слухання цієї справи відбудеться 13 лютого у Львівському апеляційному адміністративному суді.

У цьому ж провадженні рішення не було ухвалене, оскільки суддя знову дав можливість стороні захисту, себто представнику виконкому ЛМР, підготувати пояснення щодо процедури надання дозволів на будівництво.

Фактично, виглядає на те, що рішення залежить не від того, чи порушено права громади, а від того, чию позицію займе суддя Львівського окружного адміністративного суду Володимир Сакалош.

Що цікаво, суддя Сакалош 9 листопада 2018 року визнаний Вищою кваліфікаційною комісією суддів України таким, що не відповідає займаній посаді. Тепер слово за Вищою радою правосуддя.

Наступне засідання у цій справі відбудеться у понеділок, 11 лютого, о 15.30. Окрім цієї справи, яка стосується трьох забудовників, ОСББ «Малоголосківська 8д» подало ще три позови щодо інших забудовників, які щільним кільцем обступили будинки ОСББ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 20:35 :01