Новини » Політика 5 лютого, 2019, 11:49
Курс на НАТО і ЄС: Голова Конституційного суду Литви пояснив, чому для України це важливо
ZIK
ZIK

Литва закріпила у Конституції свій курс на євроінтеграцію ще у 1996 році. За цей час у державі змінилось багато політиків, однак усі вони були зобов’язані дотримуватись оголошеного напрямку. Відтак, і в Україні кожен чиновник та суддя будуть змушені працювати за європейськими стандартами.

Про це під час трансляції кулуарів парламенту в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова Конституційного суду Литви Дейнюс Жалюмас.

Він розповів: Литва ще у 1992 році оголосила, що не може приєднуватись до пострадянських утворень, таких як СНД та інші. Натомість у 1996-му країна закріпила у Конституції євроатлантичну інтеграцію. Те ж саме зараз пропонується вписати у преамбулі Конституції України.

«Найголовніше, що це відразу поставило у відповідне русло усіх майбутніх представників влади Литви. Не дивлячись на зміни і на те, що приходили різні політичні сили, вони все ж були зобов’язані Конституцією дотримуватись курсу щодо повного членства у Євросоюзі та НАТО», – наголосив Жалюмас.

Він підкреслив: така норма у Конституції дає стабільність не лише для зовнішньої, а й для внутрішньої політики. Мовляв, членство у цих організаціях потребує саме внутрішніх реформ, можливо, навіть більше.

«Також важливо, що зазначення в преамбулі європейських та євроатлантичних прагнень означає, що кожен державний орган, кожен чиновник, кожен український суд повинні будуть дотримуватись європейських стандартів – як тих, що стосуються прав людини, так і у всіх інших секторах», – вважає голова Конституційного суду Литви.

Окрім того, він прокоментував і нинішні досягнення України.

«Стратегічно, усе робиться правильно – потрібні зміни до Конституції, відповідні закони та реформи – в армії, в судах та й, мабуть у всіх сферах. Однак, часом деталі бажають кращого. Зокрема – усвідомлення державних інтересів. Маю на увазі, що потрібно не лише зважувати власну вигоду, а й загальнодержавні потреби. Це, до речі, відображається і на обговоренні зазначених поправок», – зауважив Жалюмас.

Він підкреслив: ці поправки визначать долю України на наступні десятиліття.

Як повідомлялось, голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що у четвер, 7 лютого, парламент розпочне роботу із розгляду внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства у ЄС і НАТО.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 22:11 :53