Новини » Економіка 5 лютого, 2019, 13:09
Кредитори не довіряють економіці України, – експерт
ZIK
ZIK

Коли країна має низькі кредитні рейтинги, то й вартість позики дуже велика. Іноземні кредитори недовіряють українській економіці, зокрема, через високий рівень корупції.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Олег Устенко.

«Треба пам’ятати, що 90 мільйонів, які ми вже виплатили МВФ – крапля в морі. Особливо у порівнянні із тим, скільки маємо віддати через зовнішні зобов’язання, а також внутрішні, які були випущені в іноземній валюті. Свого часу в гривнях Мінфіну не хотіли позичати гроші. Більш охоче давали у валюті, тому що були високі інфляційні очікування. Хоч згодом вони й не справдилися», – каже економіст.

Цього року ми маємо повернути дев’ять мільярдів доларів згідно внутрішніх і зовнішніх зобов’язань, коментує Олег Устенко.

«МВФ маємо сплатити два мільярди. Ще приблизно два з половиною ми виплатимо згідно європейських облігацій. Та загалом, Україна позичала і має віддати цього року дев’ять мільярдів», – зазначає економіст.

Коли країна має низькі кредитні рейтинги, то й відсоткова ставка позики – дуже велика, пояснює Олег Устенко.

«У 2017 році Україна позичила гроші під 7, 4 відсотки річних. Це була висока ставка. Під такий відсоток позичав Ірак, Таджикистан, який вперше за свою історію вийшов на іноземний ринок. Та минулого року Мінфін України позичив гроші під ставку від 9 до 9, 75 відтоків! За простими обчисленнями, це означає, що за два мільярди доларів ми віддаватимемо понад п’ять. Й це лише за обслуговування протягом десяти років», – говорить економіст.

Кредитори дуже недовіряють українській економіці, наголошує Олег Устенко.

«Також змінилася глобальна кон’юнктура. Зараз США позичає під вищі відсотки. Я сумніваюся у тому, що можна вкрасти гроші, які ти позичаєш. Та враховуючи високий рівень корупції – може бути усе. До того ж саме корупція є головним чинником, через який нам дають кредити під високий відсоток», – запевняє економіст.

Нагадаємо, що через транш МВФ сукупний державний і гарантований державою борг України в грудні 2018 року зріс в доларовому еквіваленті на 4,77%, в гривневому – на 2,17%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 18:46 :20