Новини » Суспільство 5 лютого, 2019, 11:05
Фокусною темою 26 BookForum стала назва вірша Грицька Чубая – «Відшукування причетного»

18-22 вересня 2019 року у Львові відбудеться 26 BookForum – головний культурний фестиваль країни. Фокусна тема 26 BookForum та 14. Міжнародного літературного фестивалю – «Відшукування причетного» – назва одного з віршів Грицька Чубая.

Про це повідомляє прес-служба ГО «Форум видавців».

Автор концепції фокусної теми Вадим Карп’як пояснив «Ми постійно шукаємо причетних до глобальних зрушень, так наче це знання дасть нам якусь владу над цими процесами. І шукаємо їх найчастіше десь ззовні, недооцінюючи власний вплив на все, що відбувається довкола. Пошук спільної мови з іншими і розуміння, з ким цієї спільної мови навіть не треба шукати; турбота про довкілля, свіжий погляд на закостенілі тези; зв’язок між поколінням; зрештою, перемога у війні – усе це залежить насамперед від кожної конкретної людини. Бо нема таких речей і явищ, до яких би ми не були прямо чи опосередковано причетні у цьому житті, навіть якщо ця причетність на перший погляд і не очевидна. І нема такої причетності, яка не передбачає відповідальність перед майбутнім, перед громадою і в першу чергу – перед власним сумлінням.

Недаремно в українській мові слово «причетний» співзвучне до слова «причина». А першопричина всього, що діється навколо – людина. І не якась абстрактна і узагальнена, а завжди дуже конкретна: з плоттю, кров’ю і свідомістю.

На вибір цьогорічної фокусної теми надихнув один з віршів Грицька Чубая «Відшукування причетного». До того ж, у 2019 ми відзначаємо 70-річчя від його дня народження».

Основні заходи 26 BookForum:

  • 26 Національний книжковий ярмарок
  • 25 Церемонія вручення премії «BookForum Best Book Award»
  • 15 Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»
  • 14 Міжнародний літературний фестиваль
  • 11 Ніч поезії і музики
  • 10 Всеукраїнський бібліотечний форум
  • 8 Благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 16:49 :22